fluid do twarzy

Czym różni się podkład do twarzy od bazy pod makijaż?

W dzisiejszych czasach makijaż stał się nieodłącznym elementem wielu kobiecych rytuałów pielęgnacyjnych. Aby uzyskać idealny efekt, ważne jest zrozumienie różnych produktów, które stosujemy na naszą skórę. Dwa z tych produktów, które często budzą pewne zamieszanie, to podkład do twarzy i baza pod makijaż. Choć mogą wydawać się podobne, mają odmienne cele i składniki. W tym artykule przyjrzymy się bliżej różnicy pomiędzy podkładem a bazą pod makijaż.

Podkład do twarzy – idealna krycie i wykończenie

Podkład do twarzy jest jednym z najpopularniejszych produktów kosmetycznych wśród miłośniczek makijażu. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry, ukrycie niedoskonałości oraz nadanie jej jednolitego wyglądu. Podkład jest stosowany na całej twarzy lub tylko na wybranych partiach, w zależności od potrzeb. Istnieje wiele rodzajów podkładów, różniących się od siebie stopniem krycia, wykończeniem i formułą.

Podkłady o wysokim kryciu, takie jak Revlon Colorstay 150, są idealne dla osób z większymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy przebarwienia. Zapewniają one doskonałe ukrycie niedoskonałości i utrzymują się na skórze przez długi czas. Natomiast podkłady o średnim kryciu są bardziej uniwersalne i nadają się do codziennego użytku. Wykończenie podkładu może być matowe, półmatowe lub rozświetlające, dostosowane do preferencji i typu skóry.

Baza pod makijaż – trwałość i wygładzenie

Baza pod makijaż, zwana również primerem, to produkt stosowany przed nałożeniem podkładu. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie skóry do aplikacji makijażu, poprzez wygładzenie powierzchni skóry, wypełnienie porów i zmniejszenie widoczności linii oraz zmarszczek. Baza pod makijaż tworzy również warstwę ochronną, która chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi i sprawia, że makijaż utrzymuje się dłużej. Aby nasz makijaż wyglądał dobrze i utrzymywał się przez długi czas, istotne jest również stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Regularne stosowanie kosmetyków takich jak krem, peeling enzymatyczny do twarzy czy też żel oczyszczający, pozwolą zachować zdrowy i promienny wygląd naszej cery.

Bazy pod makijaż mają różne formuły i właściwości. Niektóre bazy mają właściwości matujące, które pomagają kontrolować nadmierną produkcję sebum. Inne bazy są przeznaczone do rozświetlania skóry, dodając jej zdrowego blasku. Warto jednak zaznaczyć, że wybór bazy pod makijaż zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.