Balon okolicznościowy

Dekoracje dla dziecka

Narodziny dziecka to najcudowniejszy dzień w życiu każdego rodzica. Równie ekscytujący jest cały okres oczekiwania na nowego członka rodziny. Dlatego przedstawimy kilka pomysłów na to jak podkreślić i upamiętnić ten okres pięknymi dekoracjami z balonów.

Baby shower , czyli impreza przed narodzinami.

Baby Shower to coraz częstsza impreza , którą organizuje się przed narodzinami dziecka. Niektórzy wyprawiają  ją, by obwieścić  jakiej płci będzie dziecko. Najczęstszymi pomysłami są wtedy rozmaite kompozycje balonowe w pastelowych kolorach. Jakie w takim razie kupić balony na Baby Shower ? Ogólnie przyjęło się połączenie białych i błękitnych baloników dla chłopca i różowo białych dla dziewczynki. Prócz dekoracji, uroczystości tego typu często okraszone są różnego typu grami i zabawami. Oryginalnym pomysłem jest też zamaskowanie koloru małych baloników poprzez włożenie ich w tzw balona giganta. Po przebiciu takiej wielkiej niespodzianki na podłogę rozsypują się kolorowe „kulki”. W ten sposób goście dowiadują się czy to będzie syn czy córka.

Okres ciąży, jak przetrwać?

Ciało kobiety zmienia się z każdym tygodniem ciąży. Mnóstwo przyszłych rodziców chcąc uwiecznić ten okres robi cykliczne sesje zdjęciowe. W tym celu możemy udać się do studia fotograficznego. Ale jeśli chcemy zaoszczędzić możemy taka sesję sami zorganizować w domu czy w parku. Możemy np robić zdjęcia ilością baloników odpowiadająca danemu tygodniowi ciąży lub użyć do tego specjalnych balonów  w kształcie cyferek. Na pewno urozmaicić to okres oczekiwania i zafunduje fotografie na lata.

Jak sprawić, by powrót do domu był równie niezapomniany?

Gdy już pojawi się nowy członek rodziny każdej mamie będzie bardzo przyjemnie jeśli po powrocie do domu będzie na nią czekać miłą niespodzianka. Może być to jakaś potrawa, choć istnieją pewne obostrzenia w diecie po porodzie. Może więc i tu zaskoczymy ją jakaś dekoracją.  Wielu tatusiów kupuje wtedy balonowy bukiet dla ukochanej składający się z foliowych balonów w kształcie serc. Ich plusem jest to , że długo latają i raczej nie pękają więc nie przestraszą dzidziusia.

Dziecko rośnie, a świat coraz ciekawszy.

Wraz z każdym dniem odkrywamy u naszego dziecka nowe umiejętności i reakcje. Pojawiają się pierwsze uśmiechy i zainteresowanie przedmiotami. Co chwila robimy własne sesje zdjęciowe naszego oseska. Każdy miesiąc możemy uwiecznić wraz z balonową cyferką odpowiadająca osiągniętemu wiekowi . Lub też dać dziecku pod kontrolą taki latający balonik do zabawy. Na pewno wywoła to u niego zabawna reakcje A nam pozwoli cieszyć wraz z nim Nowym doświadczeniem.

I minął rok…

Niby urodziny są co roku, ale każdy przyzna że te pierwsze są wyjątkowe. To wtedy przestajemy liczyć wiek w miesiącach A zaczynamy w latach. Musi być piękny tort i najbliżsi goście. A do tego balony, gdyż co to by była za impreza bez takiej dekoracji. Jak wybrać idealną? Każdy ma swój gust i własne poczucie piękna. Jedni będą chcieli by bała to ogromna cyfra 1 wisząca w centralnym miejscu uroczystości inni wybiorą małe bukieciki z balonów rozmieszczone po pomieszczeniu. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo nie oszukujmy się, pierwsze urodziny obchodzą głównie rodzice jubilata 😉

Gdzie kupić takie balony?

Miejsc, w których można dokonać zakupu takich balonów jest mnóstwo. Nie każdy jednak zna się na rzeczy i potrafi odpowiednio doradzić jaka dekoracja sprawdzi się najlepiej. Wbrew pozorom balony są wdzięcznym materiałem, ale mają swoje wymagania. W profesjonalnym sklepie uzyskamy odpowiedzi na to jakie balony kupić i czym je napełnić. Które sprawdzą się w restauracji, a które lepiej będą wyglądały w niedużym salonie. Kompetentny sprzedawca doradzi nam jak sprawić, by ilość i kolor naszych balonów ładnie prezentowała się w wybranym lokalu i stanowiła piękne wypełnienie do zdjęć.

Balony przez Internet, czy stacjonarne.

Skoro mamy zamiar kupować baloniki dla naszego dziecka warto zwracać uwagę na producenta. Niektóre sklepy internetowe zamieszczają informacje jakiej produkcji jest towar. Jeśli są to baloniki wyprodukowane w USA lub na terenie UE posiadają atesty odnośnie jakości lateksu lub mikofolii z której są wykonane. Jeśli są z postaciami z np bajek warto sprawdzić czy są to balony z wykupioną licencja , by nadruk zgadzał się z faktycznym wyglądem postaci. Na opakowaniu lub w opisie produktu powinien znajdować się też rozmiar balona oraz to czy wypełnienie ma być na hel /powietrze.

Jak widać balony to świetny pomysł na niemal każda okazję. Istnieje tak duży wybór kolorów i kształtów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będzie też problemów z wyborem tego typu produktu jako coś fajnego na prezent. Pamiętajmy ze nawet jeden balon potrafi wyczarować uśmiech na twarzy dziecka wiec nie odmawiajmy sobie tej przyjemności i podarujmy mu go raz na czas.–

ETNA – WULKAN ZABAWY 

www.etna.waw.pl