W zależności od wieku dzieci lubią potrawy o delikatnym lub bardziej ostrym smaku. Z tego względu przedstawiamy różnorodne przepisy, które mogą przypaść im do gustu. Przekonaj się, że na wielkanocnym stole może znaleźć się wiele różnorodnych potraw, nie tylko na bazie jaj.
Jajka faszerowane szynką
To podstawowy przepis, który robi się bardzo szybko. Jajka faszerowane szynką idealnie nadają się na wielkanocne śniadanie, jak i przystawkę przed daniem głównym. Warto wcześniej zaopatrzyć się w delikatną i dobrej jakości szynkę oraz świeże, najlepiej wiejskie jajka. Jak przygotować posiłek? Należy ugotować jajka, a następnie połączyć żółtko z szynką, szczypiorkiem I Majonezem Dekoracyjnym WINIARY. Starszym dzieciom, które lubią ostrzejszy smak, można dodać do farszu również chrzan – na przykład śmietankowy.
Jajka w sosie koperkowym
Dzieci, które lubią delikatny smak, na pewno skuszą się na jajka w sosie koperkowym. Wystarczy ugotować jajka na twardo oraz zrobić sos, najłatwiej wykorzystując Sos koperkowy ze śmietanką WINIARY. Zawartość opakowania dokładnie rozprowadź w 250 ml zimnej wody i 50 ml śmietany 12%. Postaw na ogniu i mieszaj do chwili zagotowania. Gotuj na małym ogniu przez 3 minuty, często mieszając. Sosem polej jeszcze ciepłe jajka – tak przygotowane jajko wielkanocne z pewnością ucieszy dzieci.
Pasztet domowy
To dobra propozycja szczególnie dla niejadków, które nie przepadają za wieprzowiną lub wątróbką drobiową. Końcowy smak potrawy nie zdradzi zawartości selera, pietruszki czy marchewki. Pasztet można zrobić na dwa sposoby – dla starszych dzieci warto przyrządzić go z dodatkiem aromatycznego imbiru i gałki muszkatołowej, natomiast maluchy chętniej zjedzą subtelniejszą wersję dania. Pasztet jest idealnym dodatkiem do chleba i warzyw.
Pasta jajeczna z serem
Dania wielkanocne nie powinny być pracochłonne, dlatego pasty jajeczne to idealny pomysł na śniadanie. Nadają się zarówno na kanapki, jak i dodatek do innych potraw. Jak przygotować pastę jajeczną z serem? Należy połączyć ugotowane na twardo jajka, ogórek kiszony oraz starty ser żółty. To proste, a zarazem pyszne danie!
Świąteczny żurek w chlebie
Dla dzieci bardzo ważna jest forma podania potrawy, dlatego żurek w chlebie może przypaść im do gustu. Podajemy go z podsmażaną szynką lub kiełbasą oraz z jajkami na twardo. Bazą dania będzie Żurek razowy Jak u Mamy WINIARY, który możemy dodatkowo zabielić śmietaną. Przygotowując chlebek, należy chwilę go podpiec, aby się zarumienił. Należy również pamiętać, by nie wydrążać go po same brzegi, ale zostawić odrobinę zapasu, by skórka nie zmiękła. Na koniec przykrywamy zupę w chlebie tzw. „czapeczką”.
Leave a Reply