Deweloperzy – jak wybrać najlepszego?

Zakup nowego mieszkania to kwestia, która nie tylko ogromnie cieszy, ale jednocześnie odrobinę stresuje. Jest to przede wszystkim duży wkład finansowy, który bardzo często oscyluje w kwotach, do których potrzebne jest wzięcie kredytu. Warto więc sprawdzić firmy deweloperskie, zanim podejmiemy jakąkolwiek współpracę. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy. 

Polski Związek Firm Deweloperskich

Najprostszym i najszybszym sposobem na sprawdzenie wiarygodności dewelopera jest zweryfikowanie jego danych w polskim Związku Firm Deweloperskich. Jest to organizacja, która została powołana do tego, aby polepszyć warunki realizacji budownictwa. Dzięki temu, mamy pewność, że np. deweloperzy w Gdańsku cieszą się dobrą renomą i warto im zaufać. Przynależność do tej organizacji świadczy również o przestrzeganiu dobrych praktyk w relacjach z klientami. Sprawdzenie dewelopera jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wejść na stronę i kliknąć w zakładkę członkowie.

Dobry deweloper, a inwestycje

Najlepszym sposobem na sprawdzenie dewelopera jest wgląd do jego zrealizowanych inwestycji. Doświadczenie jest w tym przypadku kluczowe, jeśli nie najważniejsze. W tym celu warto wybrać się na jedno z wybudowanych osiedli bądź popytać o renomę dewelopera wśród znajomych bądź rodziny. Sprawdzając zrealizowane inwestycje, nie możemy pomijać takich kwestii, jak styl budownictwa oraz jakość materiałów. Jeśli w obszarze naszego zainteresowania jest budowa domów jednorodzinnych w Gdańsku, to warto w tym celu znaleźć kogoś, kto już wcześniej miał do czynienia z takimi inwestycjami.

Wiarygodność dewelopera

Nie bez powodu mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Tak jest również w tym przypadku. Zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z deweloperem, najbezpieczniej jest sprawdzić jego wiarygodność finansową poprzez odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewiencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Wybierając dewelopera, należy być ostrożnym i w prawidłowy sposób zadbać o swój, bardzo często duży wkład finansowy.