glowice harwesterowe

Dlaczego warto stosować głowice harwesterowe?

Proces pozyskiwania drewna w leśnictwie zawsze był bardzo skomplikowany dla firm działających w tej branży. Odkąd jednak stosuje się głowice harwesterowe, prace tego typu są znacznie ułatwione. Przede wszystkim takie technologiczne rozwiązania gwarantują oszczędność czasu i efektywność. To także zwiększenie niebezpieczeństwa i wycinanie bardziej precyzyjne. 

Głowice harwesterowe to wcinanie szybsze i bezpieczne

Bardzo dużym problemem wielu firm działających leśnictwie i także wszystkich podmiotów uzależnionych od tego sektora gospodarki był problem efektywnego pozyskiwania drewna z drzew. Odkąd jednak pojawiły się innowacyjne technologie takie jak głowice harwesterowe, dużo się na tym polu zmieniło. Teraz wycinanie jest o wiele szybsze i efektywniejsze w porównaniu do tradycyjnych metod. W zestawieniu z ręcznym wycinaniem albo przycinaniem drzew takie głowice przyspieszają cały proces. To przekłada się no bardzo duże oszczędności w wydatkach na sprzęt, a także na zasoby ludzkie.

Niezwykle ważną kwestią jest także bezpieczeństwo, ponieważ takie urządzenia gwarantują pracę z dala od niebezpiecznych narzędzi tnących. Pracownicy nie muszą także wchodzić na drzewo, aby je przeciąć.

Nowoczesne precyzyjne wycinanie

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku takich technologii, jest bardzo wysoki stopień precyzji. Nie dość, że maszyny takie pracują błyskawicznie, to na dodatek wycinanie drzew i gałęzi jest precyzyjne i charakteryzuje się niemal zegarmistrzowską dokładnością. Dlatego właśnie, jeżeli wykorzystuje się takie głowice albo już same żurawie samozaładowcze, to można liczyć na ogromną wydajność i minimalizowanie strat.

Dodatkowo wycinanie tego typu jest mniej inwazyjne dla drzew, co pozwala na bardziej ekonomiczne wykorzystywanie drewna. Poza tym dużą zaletą jest automatyzacja, gdyż głowice harwestrowe oferują dużo automatycznych funkcji, co przekłada się na mniejsze potrzeby w zakresie zatrudniania pracowników. Najczęściej właśnie takie technologie uważane są jako najbardziej przyszłościowe, które będą wykorzystywane w leśnictwie.