kremacja zwlok

W jaki sposób przebiega kremacja zwłok?

Wybór pochówku osoby najbliższej zawsze będzie polegać na tym, czy decydujemy się na rozwiązania tradycyjne, czy też może chcemy skorzystać z kremacji. To ostatnie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, a polega na przygotowaniu ciała, a następnie przeniesieniu go do krematorium. Wówczas umieszczone ono jest w komorze kremacyjnej, a następnie realizowana jest kremacja.

Kremacja rozwiązaniem coraz bardziej popularnym w Polsce

W coraz większej ilości krajów, w tym także w Polsce, ciała osób zmarłych poddawane są kremacji. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i także bardzo szczegółowo uregulowane przez przepisy. Wymagane są jednak niezbędne zezwolenia, a kremacja zwłok w Warszawie na Bielanach może być realizowana tylko przez specjalistów. Najpierw muszą oni przygotować ciało zmarłej osoby w odpowiedni sposób, czyli trzeba je oczyścić i ubrać w specjalną odzież.

Na kolejnym etapie ciało jest przenoszone do krematorium, gdzie właśnie znajduje się specjalna komora, gdzie będzie realizowany proces spalania. Gdy już dochodzi do spalania w komorze, to od jednej godziny do 3 godzin ciało jest wystawione na bardzo wysoką temperaturę. Czas uzależniony jest także od wielkości ciała i stopnia nagrzania komory.

Co dzieje się po skremowaniu zwłok?

Gdy proces spalania zostanie już zakończony, to pozostałości ciała są usuwane z komory kremacyjnej. Pozostałości te to kości i popioły, które następnie są rozdrobnione do takiego stanu, aby można było je umieścić w specjalnym woreczku. Następnie jest on umieszczany w urnie. Ostatecznie, gdy proces kremacji jest zakończony, urna z popiołami osoby zmarłej jest przekazywana rodzinie albo osobie, która jest odpowiedzialna za odbiór. Mogą to być osoby, które reprezentują na przykład usługi pogrzebowe w Warszawie albo w innym mieście.

Jest to rozwiązanie coraz częściej uważane za bardzo pragmatyczne i nowoczesne. Niejednokrotnie osoby bliskie decydują się nawet na przechowywanie popiołów w domu, które znajdują się właśnie w bardzo eleganckich sterylizowanych urnach. Praktyka taka realizowana jest w wielu zachodnich krajach od wielu dekad.