dmuchawa do lisci

Dmuchawy – jakie mają zastosowanie?

Dmuchawy do liści to nowoczesna alternatywa dla klasycznych grabi. Stanowią bowiem obowiązkowy element wyposażenia służb, które zajmują się zielenią miejską, jednak coraz częściej sięgają po nie także klienci indywidualni. Ułatwiają sobie dzięki temu jesienne prace ogrodowe. Jakie zastosowanie ma klasyczna dmuchawa? Podpowiadamy.

Dmuchawy do liści – jakie są ich warianty?

Dmuchawy Stihl w Krakowie mają przeróżne warianty. Zanim zdecydujemy się na konkretny, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się, na jakiej powierzchni będzie ona używana. Jeżeli dysponujemy niewielkim kawałkiem zieleni, możemy sięgnąć po dmuchawę zasilaną elektrycznie. Posiada ona przewód, który może być nieco kłopotliwy, jednak przy niewielkiej przestrzeni nie będzie to bardzo uciążliwe. Jeśli dmuchawa ma jednak obsłużyć duży ogród, przewód będzie za krótki.

Z myślą o dużych ogrodach powstały dmuchawy zasilane spalinowo. Są one nie tylko bardziej mobilne, ale posiadają również większą moc. Pracuje się z nim o wiele szybciej niż z tymi podłączanymi do prądu.

Zastosowanie dmuchaw do liści

Podstawowa funkcja dmuchawy do liście to ich przemieszczanie przy pomocy strumienia powietrza. Nie jest to jednak jedyne, co oferują tego typu urządzenia. W zależności od stopnia zaawansowania możemy korzystać z regulacji siły wydmuchu. Pozwala to rewelacyjnie dostosować moc dmuchawy do własnych potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie dmuchawy z odkurzaczem. Możemy wtedy nie tylko łatwiej zbierać liście w jedno miejsce, lecz również usuwać je z ogrodu razem z innymi drobnymi odpadkami. W niektórych modelach liście rozdrabniane są na chwilę przed tym, zanim wylądują w worku. Dzięki czemu zajmą one mniej miejsca i będzie możliwość dalszego wsysania kolejnych liści. Dodatkowo warto jest zaopatrzyć się w dodatkowe narzędzia do pielęgnacji ogrodów. Z pewnością przydadzą się kosy mechaniczne w Krakowie oraz mniejsze wersje nożyc do cięcia źdźbeł. Usprawni to naszą pracę, podwyższając jej komfort oraz skracając czas.