pielegnacja twarzy

Głęboko nawilżający krem do twarzy – jak często go stosować?

W kosmetyczce każdej kobiety znaleźć można krem do twarzy. Korzystają z niego panie bez względu na wiek czy rodzaj skóry. Stosowanie kremu nawilżającego to idealny sposób na nawilżenie cery, którą następnie zakrywamy makijażem. Jak prawidłowo stosować krem nawilżający?

Jak działa krem nawilżający?

Głęboko nawilżający krem do twarzy ma za zadanie wzmocnić barierę lipidową skóry. Tworzy na powierzchni cery delikatny film, chroniący przed wpływem wysuszających czynników zewnętrznych. Dobrze dobrany krem nawilżający chroni skórę przed działaniem słońca, zmiennych temperatur czy wiatru. Spowalnia, także, procesy starzeniowe skóry. Stanowi barierę dla szkodliwego promieniowa UV. Wreszcie nawilża skórę, która pokryta jest przez cały dzień makijażem. Intensywnie nawilżający krem do twarzy jest przeznaczony zwłaszcza dla pań, które borykają się z problemami suchej skóry.

Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Aby zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, ważne jest aby krem był odpowiednio dobrany do cery. Musimy pamiętać, aby konsystencja i składniki, były dostosowane do pory dnia. Na dzień lepszym wyborem będzie lekki krem nawilżający. Jego głównym zadaniem będzie ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz poprawa kolorytu.

Głównym zadaniem kremu na noc, jest pobudzenie skóry do regeneracji. Zanim użyjemy kremu, musimy pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu skóry. Po zmyciu makijażu, do umycia twarzy najlepiej wybrać kolagenowy żel do mycia buzi, a następnie zastosować tonik. To przygotuje skórę na przyjęcie drogocennych składników zawartych w kremie nawilżającym.

Warto zaznaczyć, że najlepszy krem nawilżający do twarzy to także taki, który jest dopasowany do wieku osoby, która go stosuje. Innych składników odżywczych potrzebuje skóra młoda, innych skora dojrzała. Wraz z wiekiem skóra traci sprężystość i wówczas potrzebuje kosmetyku o silniejszych formułach. Krem nawilżający sprawia, że skóra staje się odżywiona i promienna.