gorset

Gorset ortopedyczny – jak wybrać najlepszy?

Gorset ortopedyczny jest stosowany w celu leczenia skrzywień kręgosłupa u dzieci i dorosłych. Umożliwia zniwelowanie skoliozy, lordozy czy kifozy.

Jak dobrać gorset ortopedyczny do potrzeb?

Gorset ortopedyczny jest wykonywany na indywidualne zamówienie, zgodnie z potrzebami użytkownika. Pomaga walczyć z defektami, a jego używanie zgodnie z przeznaczeniem gwarantuje pełny powrót do zdrowia, bez odczuć bólowych. Można go wykorzystać m.in. w leczeniu wad postawy u dzieci oraz dorosłych.

W przypadku skoliozy najbardziej polecany jest gorset cheneau. Pomaga w leczeniu lędźwiowych oraz piersiowych skrzywień kręgosłupa. W gorsecie znajdują się przeciwległe siły obciążeniowe, które prostują sylwetkę i uniemożliwiają jej wychylanie się. Prawidłowe noszenie tego gorsetu sprawi, że skolioza nie będzie już zmartwieniem pacjenta.

Jaki gorset ortopedyczny można wybrać dla siebie?

Dostępnych jest wiele rodzajów gorsetów ortopedycznych. Podstawowym kryterium jest ilość godzin, przez jakie pacjent musi w ciągu doby w nim chodzić. Dostępne są również specjalne gorsety ortopedyczne, w których można spać. Można wybrać gorset dostosowany do konkretnego typu skrzywienia.

Gorset Cheneau jest dostępny w wielu atrakcyjnych wariantach umożliwiających walkę ze skoliozą na różnych odcinkach kręgosłupa. Działa wywierając nacisk na konkretne partie, co skutkuje prostowaniem kręgosłupa. Na pewno należy jednak zadbać, aby gorset miał dobry rozmiar dopasowany do sylwetki. To umożliwi skuteczne jego działanie.

Kiedy gorset ortopedyczny działa najskuteczniej?

Gorset ortopedyczny wykazuje się najskuteczniejszym działaniem, gdy jest prawidłowo dobrany. Jego specjalna konstrukcja tworzona na indywidualne zamówienie gwarantuje zrealizowanie wielopunktowych nacisków, które oddziałują na konkretne partie poprzez ich prostowanie. To daje szansę na uzyskanie zadowalających efektów.

Warto wybrać się na konsultacje do ortopedy i fizjoterapeuty, aby zaproponował gorset ortopedyczny dopasowany do posiadanego schorzenia. Wtedy jest duża szansa na pozytywne efekty terapii.