zabieg hifu

HIFU – co należy wiedzieć przed pierwszym zabiegiem?

Zabiegi estetyczne zyskują na popularności. Jednym z nich, który cieszy się powodzeniem, jest zabieg HIFU. Jego dużą zaletą jest to, że znacząco poprawia wygląd skóry. Początkowo była to metoda wykorzystywana do leczenia zmian nowotworowych, a także choroby Parkinsona. Z biegiem czasu stała się metodą w medycynie estetycznej, poprawiającą wygląd skóry.

Czym jest zabieg HIFU?

HIFU w Krakowie polega na stymulacji skóry przy użyciu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Są one generowane przez specjalne urządzenie. Ustawienie urządzenia sprawia, że fale dźwiękowe wnikają w różną głębokość skóry od 1,5 mm do 4,5 mm. W wyniku zabiegu powstają mikrouszkodzenia, które z kolei przyczyniają się do regeneracji skóry. Jednak w trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia wierzchnich warstw skóry. Zabieg ma działanie liftingujące. Sprawdza się w liftingu twarzy. W efekcie zabiegu skóra zostaje ujędrniona, zmarszczki zredukowane, a widoczność porów znacznie zmniejszona.

Jak przygotować się do zabiegu?

Decydując się na wykonanie zabiegu HIFU, dobrze jest wybrać miejsce, w którym pracują eksperci medycyny estetycznej, na przykład Beauty Tower w Kraków. Wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie demakijażu. Dokładne oczyszczeni skóry twarzy pozwoli na przeprowadzenie zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa. Osoba wykonująca zabieg, rysuje na obszarze zabiegowym linie, które mają wskazywać miejsca, przyłożenia głowicy. Następnie na skórę nakładany jest żel izolujący. Zabieg polega na przykładaniu głowicy i wykonywaniu strzałów w zaznaczone miejsca.

Po zabiegu poprawia się napięcie skóry. Właściwy rezultat osiąga się kilka tygodni po zabiegu. Jest to spowodowane czasem regeneracji skóry. Gdy dochodzi do regeneracji mikrouszkodzeń, nowe włókna kolagenowe powodują napięcie całej powierzchni. U jednych trwa to 4 tygodnie, u innych 12. Efekty zabiegu utrzymują się nawet 18 miesięcy.