Jak bezpiecznie wziąć szybką pożyczkę online?

Jak bezpiecznie wziąć szybką pożyczkę online?

Aby bezpiecznie wziąć pożyczkę, należy dokładnie przeanalizować dane dotyczące pożyczkodawcy. Ważne jest też zachowanie bezpieczeństwa przy podawaniu swoich danych i korzystanie z zaufanego połączenia internetowego.

Co warto wiedzieć o firmie pożyczkowej?

Przed wzięciem szybkiej pożyczki należy sprawdzić czy pożyczkodawca znajduje się w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Obejmuje on firmy, które działają zgodnie z przepisami prawa zawartymi m.in. w Kodeksie cywilnym. Muszą też przestrzegać ustawy antylichwiarskiej. Można być pewnym, że przedsiębiorstwa znajdujące się na tej liście działają w sposób etyczny i z poszanowaniem klienta. Istotne jest też to czy instytucja pozabankowa figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to spis wszystkich polskich firm obecnych na rynku. Szybka pożyczka powinna zostać udzielona na jasnych i przejrzystych zasadach. Warto przeczytać umowę pożyczkową i sprawdzić czy na stronie pożyczkodawcy jest dostępna tabela opłat i prowizji. W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań pracownicy danej instytucji mają obowiązek rozjaśnić wątpliwości.

Ustawa o ochronie danych osobowych a szybkie pożyczki

Warto wiedzieć, że firmy pożyczkowe muszą działać zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Oznacza to konieczność dochowania tajemnicy na temat personaliów ich klientów. Poufność obowiązuje także kwestie dotyczące zobowiązań finansowych podjętych przez pożyczkobiorców. Ponadto każda godna zaufania instytucja pozabankowa ma na swojej stronie internetowej certyfikat SSL szyfrujący dane. Pozwala on na przesłanie ich w bezpieczny sposób.

Przelew weryfikacyjny dla bezpieczeństwa klienta

Szybka pożyczka wiąże się z koniecznością wykonania przelewu weryfikacyjnego z konta założonego na nazwisko pożyczkobiorcy. To bardzo ważna kwestia, która chroni interesy nie tylko firm pożyczkowych, ale przede wszystkim klientów. Dzięki symbolicznej kwocie przelanej z rachunku osobistego pracownicy instytucji pozabankowej mają pewność, że pieniądze trafią na odpowiednie konto. Przelew z imiennego rachunku zmniejsza też prawdopodobieństwo udziału osób trzecich w procedurze pożyczkowej. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś będzie chciał pożyczyć pieniądze na podstawie skradzionych dokumentów. Będzie to jednak niemożliwe bez dostępu do rachunku bankowego ich właściciela.

Bezpieczeństwo danych w internecie – co warto wiedzieć?

Zarówno w trakcie składania wniosku o pożyczkę online, jak i w przypadku korzystania z internetu w innych celach należy zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Zapewnia to bezpieczne połączenie internetowe. W przypadku konieczności podania personaliów na stronie internetowej najlepiej zrobić to w domu. Z pewnością nie należy korzystać w tym celu z ogólnodostępnych komputerów w miejscach, takich jak kafejki internetowe, kawiarnie bądź punkty xero. Hot-spoty także stwarzają niebezpieczeństwo pod tym względem. Zakładając konto na stronie internetowej, warto pamiętać o użyciu bezpiecznego hasła. Powinno się ono składać z minimum 8 znaków i zawierać cyfry, małe i duże litery oraz znaki szczególne. Nie należy go zapisywać w pamięci przeglądarki ani telefonu. Koniecznie jest też regularne skanowanie komputera i smartfona programem antywirusowym oraz wykrywającym narzędzia szpiegowskie.