nauka jezykow

Jak nauka języków wpływa na rozwój dziecka?

Kilkuletnie dzieci mają naturalną łatwość przyswajania nowych wiadomości, także tych językowych. Dzięki ciągłemu doskonaleniu aparatu mowy, znacznie łatwiej uczą się nowych słów o obcym brzmieniu czy akcencie. Nauka języków świetnie wpływa na rozwój mózgu i ćwiczenie pamięci. Warto więc zapisywać swoje maluchy na dodatkowe zajęcia, które będą stanowić fundament do nauki języków w szkole.

 

W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę języków?

Naukowcy twierdzą, że najbardziej owocna nauka języków obcych przypada na pierwsze siedem lat życia. Jest to zasługa plastycznych części aparatu mowy. Dziecko jest w stanie nauczyć się wypowiadać wówczas wielu zasłyszanych dźwięków. Obcojęzyczny akcent nie będzie stanowił dla niego aż tak dużych problemów. We wczesnych latach dzieciństwa znacznie lepiej pracuje sam słuch. Maluchy mogą nauczyć się naprawdę wiele, mając stały kontakt z obcą mową. Rozpoczęcie nauki języków w późniejszych latach pozostawia naleciałości rodzimego akcentu, zaczyna się także próba tłumaczenia wszystkiego na ojczysty język, co niestety utrudnia rozumienie mowy obcojęzycznej.

Nauka języków obcych a rozwój dziecka

Oprócz stymulowania pracy mózgu i pamięci, wczesne rozpoczęcie nauki języków obcych może pomóc dzieciakom oswoić się z samym procesem uczenia. Maluchy zapamiętują nowe informacje, słówka i wyrażenia poprzez zabawę, dzięki czemu nauka będzie kojarzyła się im z pozytywnymi odczuciami. W przyszłości nie będzie już tak problematyczna. Dodatkowo dzieciaki poznające obce języki stają się bardziej świadome różnorodności kulturowej, poszerzają więc swoje horyzonty nie tylko na płaszczyźnie intelektualnej, ale także społecznej.

Zajęcia językowe dla początkujących

Obecnie możemy znaleźć wiele ofert językowych zajęć dodatkowych dla maluchów. Mogą być to lekcje organizowane w przedszkolu lub niezależne od placówki wychowawczej. Niektórzy rodzice mogą organizować taką dodatkową edukację w domu, przy pomocy ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych. Dla podszlifowania umiejętności językowych dorośli mogą wybrać się także na zajęcia dodatkowe angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.