przesylki na swiecie

Jak odbywa się przesyłka paczek do Polski spoza UE?

Polonia jest rozsiana po całym świecie. Polacy mieszkają nie tylko w Europie, na terenie Unii Europejskiej, ale także na pozostałych kontynentach. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że paczki do Polski są wysyłane nawet z najodleglejszych zakamarków kuli ziemskiej. Jak wygląda dostarczanie przesyłek, które pochodzą spoza Unii Europejskiej? Czy kurier do Polski może dotrzeć z dowolnego kraju na świecie?

Czy wysyłka paczek do Polski może być realizowana z każdego kraju?

Jeżeli mieszkasz za granicą i masz zamiar wysłać paczki do Polski, na pewno znajdziesz firmę, która zrealizuje takie zlecenie. Jednak zdecydowanie bardziej opłaca się postawić na usługi kurierskie niż liczyć na tradycyjną pocztę. Przesyłka dotrze wtedy do adresata znacznie szybciej.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy wysyłka paczki do Polski jest możliwa z konkretnego kraju, skorzystaj ze specjalnej wyszukiwarki. Jedna z nich znajduje się na stronie Euro-Paka.pl. Dzięki niej w kilka chwil zweryfikujesz, ile kosztuje kurier do Polski. Dowiesz się też, na jakich warunkach zostanie zrealizowana taka usługa. Na stronie takiej wyszukasz również firmę, która umożliwi ci nadanie przesyłki także spoza terenu UE – taką usługą stała się niedawno przesyłka paczki do Polski z Anglii.

Obecnie firmy kurierskie starają się sprostać oczekiwaniom klientów z całego świata. Dlatego mają oni swoje punkty w różnych częściach globu. Sprawia to, że niewiele jest takich miejsc, z których nie można nadać paczki do Polski.

Mimo tego można zauważyć pewną tendencję dotyczącą tego, skąd pochodzą dostawy kurierskie docierające nad Wisłę. Krajem spoza UE, z którego bardzo często są nadawane przesyłki, jest Anglia. Wysłanie paczki do Polski z Anglii nie jest drogie, a dzięki wyszukiwarkom można zamówić kuriera w kilka minut.

Jak należy wysyłać paczki do Polski, jeżeli adresat mieszka poza granicami UE?

Przesłanie paczki do Polski nie jest niczym trudnym nawet wtedy, jeżeli nadawca mieszka w kraju niebędącym członkiem Unii Europejskiej. Do takich państw zalicza się także Wielką Brytanię oraz Norwegię, które geograficznie są położone na terenie Europy.

Paczki do Polski, które są wysyłane spoza terenu UE, powinny być opatrzone deklaracją celną. Nie oznacza to jednak, że zawsze konieczne będzie zapłacenie cła. Obowiązek ten nie dotyczy na przykład przesyłek nadawanych z Wielkiej Brytanii, gdyż mówi o tym specjalne porozumienie. W innym razie trzeba liczyć się z tym, że paczka będzie podlegać ocleniu lub trzeba będzie uiścić dodatkowy podatek.

Poza tymi różnicami przesyłki do Polski należy wysyłać tak jak do każdego innego kraju. Muszą być starannie zapakowane, umieszczone w kartonie, zabezpieczone taśmą klejącą, a w niektórych przypadkach także folią bąbelkową oraz styropianem. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że nie można w nich przesyłać określonych artykułów – informacja o tym, co jest zabronione, znajduje się zawsze w regulaminie przewoźnika.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Polski z Wysp Brytyjskich?

To, ile będzie kosztowała przesyłka paczki z Anglii do Polski, zależy od kilku czynników. Liczą się przede wszystkim ich waga oraz wymiary.

Więcej trzeba będzie wydać, jeśli taka usługa ma być zrealizowana ekspresowo. Szybkie paczki z Anglii do Polski mogą kosztować nieco więcej ze względu na krótki czas realizacji usługi. Oprócz tego nadawca może wykupić dodatkowe ubezpieczenie swojej przesyłki – z całą pewnością podwyższy to cenę za dostarczenie paczki do kraju nad Wisłą. Jednak zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w przypadku jej zaginięcia zleceniodawca otrzyma wyższe odszkodowanie.