wgniecenia w samochodzie

Jak usunąć wgniecenia w samochodzie po gradobiciu

Są rzeczy, na które nie mamy wpływu, jedną z nich są warunki pogodowe. Grad nie tylko może utrudnić nam jazdę, ale również wywołać trwałe uszkodzenia w naszym samochodzie w postaci wgnieceń. Chociaż nie wygląda to zbyt ciekawie, gdy cały samochód pokrywają małe wgniecenia, nie ma się czym martwić bo uszkodzenia po gradzie łatwo jest usunąć. 

Koniec gradobicia i co dalej?

Gdy gradobicie się skończy, i możesz bezpiecznie wysiąść z samochodu, sprawdź stan swojego pojazdu. Jeśli widnieją na nim uszkodzenia, należy to udokumentować oraz sfotografować. Kolejnym ważnym krokiem, jest skontaktowanie się ze swoim ubezpieczycielem. Nie wiesz czy Twoja polisa zawiera ubezpieczenie w razie naprawy gradowej? Jak najszybciej się tego dowiesz.

Kiedy należy zacząć naprawę?

istotne jest, aby naprawę samochodu, zacząć najszybciej jak to tylko możliwe. Po załatwieniu wszystkich formalności z firmą ubezpieczeniową, jak najszybciej musisz trafić do warsztatu. Im dłużej poczekasz, możliwe że uszkodzenia będą większe. Jeśli uszkodzenia nie zostaną naprawione, kolejny grad może zwiększyć szkody. 

Naprawiać samodzielnie czy oddać do warsztatu?

Istnieje kilka sposobów, których możesz spróbować, aby usunąć wgniecenia. Pierwszym sposobem, jest użycie suchego lodu. Należy nałożyć grubą rękawicę i przytrzymać lód w miejscu wgniecenia przez około 2 minuty, wytrzeć ściereczką i w razie potrzeby powtórzyć.

Kolejnym sposobem, jest podgrzanie metalu np.suszarką do włosów. Jest jeszcze wiele innych sposobów, ale musimy liczyć się z tym, że w najlepszym przypadku próba naprawy może nam się nie udać, a w najgorszym, niestety możemy jeszcze bardziej uszkodzić samochód. Dlatego, jeśli nie jesteśmy pewni, warto oddać swoje auto do warsztatu, tam zajmą się tym profesjonaliści.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

W zależności od tego, w jakim stopniu samochód jest uszkodzony, istnieje kilka metod naprawy. Najskuteczniejszą z nich, jest usuwanie wgnieceń bez lakierowania (PDR). Ta metoda, wymaga specjalnych narzędzi, podczas ich użycia, metal jest wypychany oraz przywraca mu się pierwotny kształt. Gdy mamy do czynienia z poważniejszymi uszkodzeniami, konieczne jest zastosowanie bardziej tradycyjnej naprawy, które wymagają wypełnienia ubytku oraz malowania elementu.

Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy zajmą się Twoim samochodem, który posiada wgniecenia po gradobiciu, z chęcią pomożemy. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, czym wyróżnia się EUROGRAD – doskonałe naprawy oraz profesjonalna obsługa klienta.