nity

Produkcja nitów – jak wygląda w praktyce?

Nity produkcja to specjalistyczny proces, który daje wiele możliwości. Taki rodzaj łączenia ze sobą powierzchni sprawia, że można cieszyć się unikalnymi korzyściami. Jak wygląda taki proces w praktyce? Eksperci informują.

Nity produkcja – jak wygląda?

Nity produkcja przede wszystkim polega na tym, że specjalistyczne maszyny wyciągają pręcik z odpowiednim ciśnieniem. Charakterystyczne zgrubienie nitu nie przechodzi przez rurkę przez co ulega spęcznieniu. Następnie przez siłę zostaje zerwany pręcik miejscu przewężenia.

Nitokołki producent jest firmą, która w profesjonalny sposób zajmuje się ich wytwarzaniem. Potrzebny jest do tego cały system taśmowy, który jest w stanie wyprodukować nawet kilkaset takich przedmiotów w ciągu godziny.

Taka produkcja wyrobów metalowych dla przemysłu maszynowego sprawia, że można uzyskać przedmiot, który świetnie łączy ze sobą wiele różnorodnych powierzchni. Nity są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o zapewnienie wodoszczelności.

Dlaczego warto stawiać na nity produkcja?

Warto stawiać na tego typu nity, ponieważ to właśnie dzięki nim można uzyskać bardzo dużą siłę zacisku. Powierzchnie są ze sobą, spajane oraz trudno jest je rozłączyć. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że same nity nie posiadają naprężenia własnego.

Dodatkowe nawęglanie stali w Lublinie sprawia, że nity mogą zostać odpowiednio wzmocnione. Samo łączenie ze sobą powierzchnie za pomocą jej tułów nie wymaga wysokiej temperatury procesu technologicznego.

Warto stawiać na nity również ze względu na ich różnorodność. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów. Zazwyczaj wybiera się je w zależności od materiału, który jest ze sobą łączony. Dzięki temu zapewnia się jednocześnie estetyka. Zamiast nitów można wykorzystać również klejenie lub śruby.

Produkcja nitów to przede wszystkim wykorzystanie dużej siły oraz sprężenia powietrza. W ten sposób są one szczelne oraz zapewniają odpowiednie warunki do pracy.