krem

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Właściwa pielęgnacja skóry obejmuje kilka etapów: oczyszczanie, nawilżanie oraz na koniec produkty specjalne (maski, peelingi, peelingi, serum itp.).

Dzisiaj zajmiemy się szczegółowo wyborem kremu do twarzy. Jaki krem jest najlepszy do konkretnego rodzaju skóry? Jak wybrać produkt do osiągnięcia zamierzonego celu? Jaka jest różnica między kremem na dzień a kremem na noc? Jak dobierać do wieku?

Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Według rodzaju skóry

Rodzaj skóry to pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze kremu.

– zasięgnij porady dermatologa lub kosmetologa, ponieważ

– zrób mini test domowy – po przebudzeniu weź dużą papierową serwetkę i przyłóż ją do twarzy.

Jeśli większość tkanki jest mokra, skóra jest tłusta. Jeśli są niewielkie ślady, jest to normalne. Jeśli serwetka w ogóle nie jest mokra – to skóra sucha. Inne oznaczają skórę mieszaną. Teraz już wiesz, jaki musisz wybrać krem. Każdy z czterech typów skóry ma wyjątkowe potrzeby.

Normalna skóra

W dzisiejszym świecie niezdrowej żywności, brudnego powietrza i dużego stresu, normalna skóra jest bardzo rzadka. Niewielka wysypka trądzikowa ustępuje natychmiast po okresie dojrzewania lub wcale się nie pojawia. Brak lśniącego połysku, łuszczenia się i nadmiernej suchości. O każdej porze roku skóra jest stabilna i prawie nie reaguje na zmiany środowiska zewnętrznego. Pierwsze problemy pojawiają się zwykle dopiero po 35 roku życia.

Jeśli nie zostanie zachowana zdrowa równowaga, piękno normalnej skóry – jak każdej innej – bardzo szybko zanika. Wybierz kremy nawilżające na lato i odżywcze na zimę.

Skóra tłusta

Kapryśna, problematyczna, kompletnie nieestetyczna. Pamiętaj jednak, że tłusta skóra u nastolatków i dorosłych kobiet to różne rzeczy! Problemy w okresie zmian hormonalnych mogą być przejściowe, natomiast cera tłusta 25+ pozostaje bez zmian. Typowe wady: szerokie pory, które są stale zatkane i zaognione, tłusty połysk, trądzik, zaskórniki, pryszcze. Jest też plus – skóra tłusta jest gruba, gęsta i elastyczna, zmarszczki pojawiają się później niż w innych typach skóry.

Wymaga regularnej, dokładnej pielęgnacji. Wybieraj kremy nawilżające, matujące i regulujące wydzielanie sebum. Wydaje się, że wiecznie „tłusta” skóra nie potrzebuje nawilżenia, ale tak nie jest! Im bardziej wysycha skóra tłusta, tym więcej oleju zaczyna wydzielać, aby przywrócić równowagę.

Sucha skóra

Starzeje się najszybciej, ta pierwsza wykazuje nawet najmniejsze zmiany związane z wiekiem. Cienka, delikatna, niezdolna do radzenia sobie z negatywnymi skutkami środowiska. Reaguje bardzo mocno na brak wilgoci i witamin, dlatego wszelkie zmiany w diecie, w dosłownym tego słowa znaczeniu, są widoczne na twarzy. Na szczęście dobrze dobrany krem do twarzy pozwoli rozwiązać ten problem.Od około 27-28 roku życia, bez odpowiedniej pielęgnacji, zaczyna szybko zanikać naturalne naprężenie. Pojawiają się głębokie zmarszczki mimiczne, kurze łapki wokół oczu, czerwone plamy na policzkach, sieć drobnych naczynek, łuszczenie, a nawet pęknięcia (zwłaszcza wokół ust).

Wybierz krem nawilżający specjalnie dla suchej skóry. To gęste, wręcz tłuste produkty, które rekompensują brak naturalnej ochrony.

Skóra mieszana

Policzki normalne suche i tłuste w strefie T. Jeśli użyjesz produktu do cery tłustej, policzki zaczną się łuszczyć. Jeśli weźmiesz krem do skóry normalnej/suchej – błyszczy się czoło, nos i broda, a w ciężkich przypadkach pojawia się trądzik różowaty. Skóra mieszana jest najbardziej zbliżona do tłustej latem i sucha zimą.

Najlepiej poszukać kremu przeznaczonego stricte do cery mieszanej. Takie produkty nie mają „jasnych” składników właściwych kremom do skóry tłustej lub suchej. Są to zazwyczaj kremy łagodne, łagodzące, nawilżające i matujące.