pierscionek

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny stanowią jeden z najważniejszych dni w życiu przyszłych narzeczonych, dlatego też istotne jest to, aby przygotować się do nich w każdym szczególe. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest właściwy wybór pierścionka. Co należy wziąć pod uwagę zanim postawimy na konkretny model? Podpowiadamy.

Pierścionek zaręczynowy – określenie budżetu

Na początku drogi z wyborem pierścionka zaręczynowego stoi określenie budżetu w jakim się poruszamy. To bardzo ważne, aby mierzyć siły na zamiary. Rujnowanie domowego budżetu mija się z celem. W końcu ma być to wyjątkowy pierścionek, ale nie na tyle, żeby jego koszt sprawił, iż przez następne miesiące będziemy mieli kłopoty finansowe.

Zakup pierścionka zaręczynowego – ustalenie rozmiaru

Aby przyszła narzeczona nie domyśliła się tego, że niedługo będzie poproszona o rękę, warto po prostu ukradkiem ,,pożyczyć” na chwilę któryś z jej pierścionków. Jeśli nie jest to możliwe, zawsze zostaje możliwość zapytania o to jej mamę, albo najlepszą przyjaciółkę. Najważniejsze jest to, aby zrobić to w sposób bardzo dyskretny.

Zobacz także: https://webking.com.pl/pomysly-na-wiosenne-zareczyny/

Wybór kamienia jaki znajdzie się w pierścionku zaręczynowym

Najbardziej pożądanym kamieniem w pierścionku zaręczynowym przez wielu jest diament, ale nie jest to jakiś wyznacznik. Bardzo ważne jest to, aby postawić na taki, który podoba się przyszłej narzeczonej, ale wszystko w granicach możliwości. Pamiętajmy, że sztampowe podejście do tematu jest dobre, ale nie zawsze konieczne. Z powodzeniem można postawić także na cyrkonię, szafir, albo też rubin, które także będą prezentowały się bardzo okazale.

Wybór jubilera ma znaczenie

Kolejna kwestia, w zasadzie najważniejsza, to wybór jubilera u którego kupimy pierścionek zaręczynowy. Bardzo ważne jest to, aby był otwarty na nasze sugestie. Przykładem takiego jest http://www.jubileraura.pl/ w którym nie tylko pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży, ale także są otwarci na realizowanie wzorów na życzenie klienta. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość i solidność wykonania pierścionka. W końcu ma on posłużyć na wiele lat. Nie ma mowy o ścieraniu czy też wypadaniu kamieni, jakie się w nim znalazły. Dobrze, jeśli w salonie jubilerskim będziemy mogli także liczyć na fachowe doradztwo. W końcu zakup odpowiedniego modelu często bywa naprawdę trudny. Doświadczony jubiler zdecydowanie nam go ułatwi.