suknie wieczorowe

Suknie wieczorowe – czym kierować się przy wyborze?

W życiu większości kobiet zdarza się przynajmniej klika okazji, w których muszą one założyć suknię wieczorową. Są to bale, bardziej lub mniej formalne przyjęcia lub uroczyste gale. Jest wtedy okazja poczuć się naprawdę wyjątkowo. Ale wybór tej właściwej sukni nie jest łatwy, zwłaszcza gdy nie mamy na co dzień do czynienia z tak wykwintną garderobą. Oczywiście można wzorować się na obowiązujących trendach modowych. Tylko czy dany model sukni będzie prezentował się tak samo na każdej kobiecie? Oczywiście nie. Jakimi zatem kryteriami kierować się przy wyborze sukni?

Rodzaj sylwetki

Jeżeli kobieta jest wysoka, szczupła, zapewne ma większe pole manewru, ponieważ będzie pięknie się prezentowała w niemal każdym typie sukni. Pasują jej lejące tkaniny, odważne kroje i wzory. Może się też pokusić o wersję mini sukni wieczorowej. W przypadku kobiet o nieco okrąglejszych kształtach pasować będą suknie proste w kroju, mogą być ze sztywniejszej tkaniny, która zakamufluje niedoskonałości.

Kobieta z mniejszym biustem będzie prezentowała się dobrze w sukni z marszczeniem, drapowaniem, falbanami w tej części ciała. Natomiast właścicielka obfitych piersi powinna je podkreślić fasonem sukni z odcięciem pod ich linią lub dużym dekoltem. Ważne, żeby eksponować atuty, a nieco ukryć te części ciała, z których jesteśmy mniej zadowolone.

Marka Laurelle dysponuje ogromnym wyborem sukni dla każdego typu budowy i urody kobiecej. Warto poszukać tam inspiracji w celu znalezienia tej wyśnionej kreacji.

Rodzaj ceremonii

Jeżeli wybieramy się na uroczystą, oficjalną galę, suknia musi być prosta w kroju, w dość klasycznych barwach i uszyta w taki sposób, aby nie odsłaniała zbyt wiele nagiego ciała. Jeżeli natomiast udajemy się na bal sylwestrowy lub mniej formalne przyjęcie, możemy pokusić się o falbany, finezyjne koronki, większe dekolty, rozcięcia czy błyszczące elementy. Wszystko zależy od powagi uroczystości.

Pora roku

Choć większość uroczystości, w których konieczna jest suknia wieczorowa, odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie jest ciepło, zdarzają się i takie pod osłoną nieba. Dlatego w lecie mogą to być suknie bez jakichkolwiek ramiączek lub zakładane na jedno ramię albo z wiązaniem na szyi. Powinny być też uszyte z przewiewnych materiałów. W porach o zimniejszej aurze suknia wieczorowa może mieć długie rękawy, cięższy materiał lub być w wersji kilkuwarstwowej, co stanowi dodatkową powłokę cieplną.

W dużej mierze kierujmy się też po prostu własnym gustem i preferencjami, a nie ślepo podążajmy za światowymi trendami. Ważne, aby czuć się atrakcyjnie i komfortowo, a nie aby wcielać się w panujące kanony.