dietetyk

Jakie efekty przynosi wizyta u dietetyka?

Współpraca z doświadczonym dietetykiem na pewno przyniesie nam wiele korzyści. Regularna utrata wagi będzie bezpieczna, a nasz organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Dietetyk dopasuje plan żywieniowy do naszych potrzeb, stylu życia, jak również aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia jest również rodzaj wykonywanej przez nas pracy. Dzięki współpracy z dietetykiem na pewno poprawi się nasz komfort fizyczny i psychiczny.

Każdy z nas ma chęć, aby wyglądać atrakcyjnie i czuć się komfortowo. W tym celu podejmujemy różne działania, przechodzimy na dietę, trenujemy, jesteśmy aktywni fizycznie, dbamy o relaks i wypoczynek, staramy się odrzucić wszystkie nasze negatywne nawyki żywieniowe.

Chcąc zredukować wagę i wymodelować naszą sylwetkę, na pewno powinniśmy podjąć współpracę z doświadczonym dietetykiem, który przeprowadzi wywiad medyczny, dopasuje dietę do naszych potrzeb, jak również w stylu życia. Kompleksową pomoc otrzymamy w https://fizjo-clinica.pl/.

Kim jest dietetyk?

Dietetyk to jeden z podstawowych specjalistów, z którym powinniśmy regularnie współpracować. Taka współpraca przyniesie nam bardzo duże korzyści. Dietetyk to osoba, która która przede wszystkim posiada szeroką wiedzę z zakresu funkcjonowania układu pokarmowego, jak również jego zaburzeń. Dietetyk również musi orientować się w tym, jakie pacjent przyjmuje leki, na jakie zaburzenia i choroby cierpi. Wszystko to ma duże znaczenie przy ustalaniu planu żywieniowego.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/jak-schudnac-3-proste-kroki-do-odpowiedniej-wagi/

Jakie są zalety współpracy z dietetykiem?

Zalet współpracy z dietetykiem już bardzo dużo. Wśród najważniejszych możemy wymienić:

– kompleksową pomoc,
– pełną diagnostykę naszego układu pokarmowego,
– pomóc w ustaleniu potrzeb,
– przeprowadzenie pełnego wywiadu medycznego,
– dopasowanie planu żywieniowego do naszego stylu życia i rodzaju pracy,
– bezpieczeństwo,
– stałą kontrolę postępów,
– reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Dietetyk ustali taki plan żywieniowy, który będzie bezpieczny i zapewnia systematyczną utratę wagi, a także dobre samopoczucie, brak uczucia głodu i dyskomfortu psychicznego.

Planując przejście na dietę musimy brać pod uwagę fakt, że inny plan żywieniowy będzie adekwatny dla pracownika budowlanego, jeszcze inny dla osób pracujących w biurze. Odpowiedni plan żywieniowy muszą mieć również osoby przewlekle chore, po zabiegach operacyjnych, poddawane rehabilitacji.

Im bardziej doświadczony dietetyk w tym dla nas lepiej i osiągniemy lepsze efekty.