zajecia jogi

Joga mindfulness – na czym polega?

Stres, natłok obowiązków czy też różnych emocji potrafi sprawić, iż czujemy mocne napięcie w całym ciele i umyśle, które utrudnia odpowiedni odbiór życia. Istnieje jednak wiele sposobów na oczyszczenie swojego ciała oraz umysły. Jednym z nich jest tak zwana joga mindfulness. Na czym polega ta odmiana jogi?

Gdzie znaleźć zajęcia jogi mindfulness?

Aby znaleźć zajęcia joga mindfulness w Krakowie najlepiej będzie użyć przeglądarki internetowej. Z jej pomocą można znaleźć studia jogi, w których są prowadzone tego typu zajęcia. Skorzystanie z internetu w tym celu ma również wiele zalet. Mowa tu na przykład o tym, że możliwe jest porównanie opinii na temat danych miejsc, a także ceny w nich obowiązujące.

Dobrym przykładem studia jogi, w którym prowadzone są właśnie zajęcia jogi mindfulness zwanej też yin jogą jest studio My Body Balance. Znaleźć je można w Krakowie, lecz działa ono nie tylko stacjonarnie, ale też online, dzięki czemu w zajęciach jogi mindfulness prowadzonych przez My Body Balance można uczestniczyć z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Na czym polega joga mindfulness?

Joga mindfulness to świetnie dopełnienie stylu życia mindfulness, który stał się ostatnio bardzo popularny. Jego powstanie jest odpowiedzią na odczucia nam towarzyszące. Mowa tu o tym, że z każdym dniem zaczynamy w życiu pomijać wiele według nas nieistotnych szczegółów i nie potrafimy być w pełni uważni wobec tego co dzieje się wokół nas w codziennym życiu.

Zaradzić na to można właśnie między innymi poprzez jogę mindfulness. Korzysta ona z pozycji, które pozwalają na rozluźnienie napięć obecnych w ciele i umyśle. Pozwalają one na pracę z umysłem, ciałem, oddechem, ale też myślami i emocjami. Dzięki niej można nauczyć się ponownie czerpać przyjemność z każdego aspektu życia.

Istotą jogi mindfulness jest to, by nauczyć się na nowo patrzyć na świat oraz siebie każdego dnia. Dzięki niej można nabrać zaufania do siebie, poznać nieco inną perspektywę na świat oraz nauczyć się cierpliwości i akceptacji, która jest bardzo ważna by nie zatracić się w pędzącym dziś świecie.