Karta kredytowa czy kredyt – na co się zdecydować?

Karta kredytowa czy kredyt – na co się zdecydować?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Jeżeli chcesz zyskać środki niskim kosztem, to skorzystaj z oferty banków – wybierać możesz m.in. między kartą kredytową a kredytem.

Banki działające na polskim rynku oferują bardzo wiele produktów, w tym te, za pomocą których można sfinansować np. zakup samochodu, remont mieszkania czy wczasy. Klienci mający pozytywną historię kredytową chętnie korzystają z ofert banków, a to dlatego, że oferowane przez banki produkty są tańsze niż pożyczki dostępne w ofercie firm pozabankowych.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, to możesz zdecydować się np. na kredyt gotówkowy lub kartę kredytową. Korzystanie z tego drugiego produktu bankowego jest bardzo korzystne, o ile… wiesz, jak działa karta kredytowa.

Kredyt gotówkowy – czy to rozwiązanie dla ciebie?

Załóżmy, że potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na konkretny cel, np. remont mieszkania. Jesteś zatem w stanie oszacować, jakiej kwoty środków potrzebujesz. W takiej sytuacji najlepiej zrobisz, wnioskując o kredyt gotówkowy.

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, powinieneś oczywiście porównać oferty banków, aby wybrać najtańszy produkt. Po podpisaniu umowy z bankiem, cała potrzebna ci kwota zostanie przelana na wskazany rachunek bankowy, a ty otrzymasz harmonogram spłaty kredytu. Co miesiąc będziesz zobowiązany przelewać do banku konkretną sumę tytułem spłaty zobowiązania. Wysokość raty powinna być przy tym dostosowana do twoich możliwości finansowych.

Korzystasz z rachunku bankowego? Zatem w pierwszej kolejności o kredyt powinieneś zawnioskować właśnie w swoim banku. Być może nie będziesz musiał dostarczać np. zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach z zakładu pracy.

Kiedy przyda się karta kredytowa?

Zanim dowiesz się, kiedy opłaca się korzystać z karty kredytowej, musisz wiedzieć, że ten produkt bankowy nie jest powiązany z kontem osobistym. Gdy wnioskujesz o wydanie karty kredytowej, bank zakłada dla ciebie specjalne konto, na którym ustanawia limit, np. 5 000 zł miesięcznie. Korzystając z karty kredytowej, w praktyce wydajesz pieniądze należące do banku.

W przypadku kart kredytowych bardzo ważne jest prawidłowe naliczanie okresu bezodsetkowego. Taki wynosi najczęściej pięćdziesiąt kilka dni. W tym okresie korzystanie z karty nic nie kosztuje, a po jego zamknięciu następuje czas, w którym powinieneś uregulować swoje zobowiązanie wobec banku.

Już na podstawie powyższych informacji z pewnością widzisz, że korzystając z karty kredytowej będziesz miał więcej pracy – spłata zadłużenia odbywa się nie co miesiąc, ale po dłuższym okresie. Co więcej, wysokość kwoty, którą będziesz musiał oddać, nie jest ustalana odgórnie, ale zależy od tego, ile środków wykorzystasz w ramach otrzymanego limitu.

Kiedy warto zawnioskować o przyznanie karty kredytowej? Jeżeli co miesiąc zdarzają ci się większe wydatki lub po prostu chcesz mieć dostęp do dodatkowej gotówki, to takie rozwiązanie będzie bardzo dobre.

Gdzie zawnioskować o kartę kredytową?

Każdy bank ma w swojej ofercie karty kredytowe, a przykładem może być Lion’s Bank, wśród produktów którego znajdziesz np. kartę Master Key World Elite MasterCard, wyróżniającą się nieregularnym kształtem. Zanim jednak skorzystasz z tej lub innej karty, dokładnie zapoznaj się z regulaminem i poznaj wszystkie korzyści, jakie oferuje bank. Tylko w ten sposób wybierzesz produkt korzystny dla ciebie.