lekarz androlog

Kim jest androlog?

Androlog to lekarz, którego umiejętności pozwalają rozwiązywać typowo męskie problemy zdrowotne. Warto chodzić do niego także profilaktycznie. Czym dokładnie zajmuje się androlog i jakie zabiegi jest w stanie wykonać?

Czym zajmuje się androlog?

Andrologia to nauka badająca męski układ płciowy. Androlog na co dzień rozpoznaje schorzenia i choroby u mężczyzn, a także wdraża sposoby ich leczenia. Nazwa zawodu pochodzi od połączenia greckiego słowa andros, czyli mężczyzna, i logos – nauka. Stąd też określenie androgenów, czyli męskich hormonów płciowych.

Androlog w Krakowie i nie tylko, bo w każdym większym mieście przyjmuje tego typu specjalista, może pomóc na wiele męskich problemów, jak np. kłopoty z płodnością. Powinno się uczęszczać do niego na kontrole regularnie, aby zapewnić sobie szybkie wykrycie ewentualnych schorzeń. Należą do nich m.in. nowotwory układu płciowego.

Usunięcie żylaków powrózka nasiennego – co jeszcze robi androlog?

Jednym z zabiegów, które może wykonać androlog, jest usunięcie żylaków powrózka nasiennego. Są to żylaki występujące na mosznie. Lekarz wykonuje także operacje stulejki czy zabiegi na krótkie wędzidełko napletka.

Ponadto lekarz zajmuje się też zaburzeniami wzwodu czy niskim libido. Co ciekawe, nierzadko wykonuje się leczenie erekcji falą uderzeniową w Krakowie lub innym większym mieście. Zabieg usprawnia powstawanie nowych naczyń krwionośnych w penisie i pomaga przywrócić poprawny wzwód.

Czy androlog wykonuje wazektomię?

Androlog bardzo często stara się również pomóc mężczyznom w przypadku problemów z płodnością. Zajmuje się także wykonywaniem wazektomii, czyli zabiegu antykoncepcyjnego dla mężczyzn, który poleca na podwiązywaniu nasieniowodów.

Dzięki wazektomii plemniki nie przedostają się do nasienia, więc nie docierają do narządów rodnych kobiety. Zabieg wykonuje się szybko i nie jest on mocno obciążający dla pacjenta, a do stosunków seksualnych można wrócić już po kilku dniach.

Panowie powinni pamiętać o regularnych wizytach u androloga. Szczególnie nie należy unikać lekarza, gdy zauważalne są np. zmiany w układzie rozrodczym.