dzialanie korkow do kanalizacji

Korki do kanalizacji – cechy i działanie

Kanalizacja jest niezbędnym elementem infrastruktury miasta, jednak czasami zdarzają się problemy z jej funkcjonowaniem. Jednym z najczęstszych problemów są zatkane rury, spowodowane przez różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak resztki jedzenia, tłuszcze czy włosy. W takich sytuacjach skutecznym rozwiązaniem są korki do kanalizacji. W niniejszym artykule omówimy ich cechy oraz działanie.

Cechy korków do kanalizacji

Korki do kanalizacji to specjalne urządzenia, które służą do zapobiegania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Ich główną cechą jest to, że zamykają one kanał w całości, dzięki czemu nie przepuszczają wody ani innych zanieczyszczeń. Korki te są wykonane z różnego rodzaju materiałów, takich jak gumy, tworzywa sztucznego czy metalu. Najbardziej popularne są korki gumowe, które charakteryzują się elastycznością i odpornością na działanie czynników chemicznych.

Działanie korków do kanalizacji

Korki do kanalizacji działają na zasadzie zamknięcia przepływu wody w rurze kanalizacyjnej. Po umieszczeniu korka w rurze i przyciśnięciu go, szczelnie zamyka on kanał. Dzięki temu zanieczyszczenia nie przepływają dalej, co zapobiega powstawaniu zatorów. Po usunięciu korka z rury, zanieczyszczenia mogą zostać usunięte z łatwością, a rura wraca do normalnego funkcjonowania.

Zastosowanie korków do kanalizacji

Korki do kanalizacji we Wrocławiu znajdują zastosowanie w wielu miejscach, zarówno w domach prywatnych, jak i w miejscach publicznych, takich jak szpitale, hotele czy restauracje. Są one szczególnie przydatne w przypadku zatorów spowodowanych przez dużą ilość zanieczyszczeń. Warto również wspomnieć, że korki do kanalizacji są bardzo popularne, ze względu na wiele starych budynków i rur kanalizacyjnych. 

Korki pneumatyczne

Korki pneumatyczne to kolejne urządzenie, które służy do usuwania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Działają one na podobnej zasadzie jak korki zwykłe, jednak w przypadku korków pneumatycznych do zamknięcia rury wykorzystuje się powietrze. Po umieszczeniu korka w rurze, należy go napompować powietrzem, co powoduje szczelne zamknięcie rury. Nie trudno jest znaleźć korki pneumatyczne we Wrocławiu, gdyż znajduje się tam mnóstwo punktów oferujących usługi związane z ich wynajmem.