scienne lamele

Lamele ścienne – multifunkcjonalność w najlepszym wydaniu

Aranżowanie wnętrz nie jest tak trudnym zajęciem, jak by się mogło początkowo wydawać, tym bardziej jeśli wiemy, po jakie stylowe rozwiązania warto sięgnąć. Wśród dekoracji, które cieszą się szczególnym uznaniem projektantów, znajdziemy niezmiennie od wielu już lat lamele ścienne. Podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać tego rodzaju ozdobę w urządzanej przez siebie przestrzeni!

Lamele drewniane to tak naprawę dekoracja, która będzie odpowiednia w niemal każdych warunkach. W tej chwili w ofercie sklepów zajmujących się tematyką wykończenia wnętrz znajdziemy wiele rodzajów lameli, a wśród nich mnóstwo wariantów kolorystycznych. Wszystko to sprawia, że wybór nie jest trudny, choć zanim podejmie się ostateczną decyzję, trzeba wiedzieć, na czym nam dokładnie zależy, a więc jaki efekt chcemy uzyskać.

W jakich wnętrzach zamontować lamele ścienne?

scienne lamele

Lamele to jedna z najbardziej uniwersalnych, a przy tym wyróżniających się i niezwykle oryginalnych dekoracji. Do ich największych zalet można zaliczyć minimalistyczny i nowoczesny wygląd oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów i to z dbałością o każdy detal, co z kolei przekłada się na wytrzymałość. Lamele dekoracyjne korespondują świetnie z większością tekstur i materiałów, w tym z naturalnym drewnem, wełnianymi dywanami czy kocami, lnem, skórzaną tapicerką itp. Będą pasować rewelacyjnie zarówno do stylu nowoczesnego, loftowego, industrialnego, skandynawskiego, ale też bardziej wyrafinowanej estetyki art deco czy glamour.

Lamele dekoracyjne – jaki rodzaj wybrać?

modne wnetrza

Lamele ścienne to bardzo szeroka kategoria produktów, dlatego można mieć pewność, że każdy znajdzie w niej coś, co spełni jego oczekiwania. Na rynku dostępne są lamele w standardowych wymiarach, ale również w wersji mini, a więc nieco węższe. Wybierając lamele trzeba zadać sobie pytanie, gdzie dokładnie chcemy je umieścić, a także jaką rolę mają odgrywać. Chodzi o to, czy zależy nam na zagospodarowaniu nimi całej ściany czy tylko jej części. A może zamierzamy wykonać z lameli przepierzenie lub ściankę działową? Jeśli tak, idealnym rozwiązaniem jest sprawdzenie możliwości, jakie dają lamele ażurowe. Kolejną interesującą propozycją są lamele akustyczne na filcu, które oprócz ciekawego wyglądu oferują właściwości akustyczne. Oprócz standardowych lameli wygłuszających pomieszczenie na uwagę zasługują nowoczesne panele akustyczne, które dodatkowo – odpowiednie ułożone – mogą optycznie powiększyć przestrzeń.

Dlaczego warto wykorzystać lamele?

lamele dekoracyjne

Jak więc widzimy, jest w czym wybierać, a co rusz pojawiają się nowe możliwości. Lamele dekoracyjne bardzo długo nie wyjdą z mody, można więc śmiało stwierdzić, że już dziś uchodzą za ponadczasową ozdobę, która potrafi zmienić oblicze wnętrza. Jest to jeden z tych elementów designerskich, który się nie nudzi i na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Najlepiej jednak przekonać się o tym samodzielnie, tym bardziej, że do dyspozycji mamy tak wiele opcji, a montaż można wykonać w prosty i szybki sposób we własnym zakresie.