ciag lad

Montaż ciągów chłodniczych – jak powinien zostać przeprowadzony?

W każdym sklepie czy restauracji przychodzi taki moment, w którym konieczna jest wymiana urządzeń chłodniczych. Ważny jest tu nie tylko zakup nowych urządzeń, ale również ich szybki montaż. Czas odgrywa tu bowiem ważną rolę. Bez urządzeń chłodniczych restauracja czy sklep nie może funkcjonować normalnie. Warto zatem wiedzieć, jak w sposób prawidłowy powinien być przeprowadzony montaż ciągów chłodniczych.

Dowóz urządzeń

Zanim w ogóle będzie można przystąpić do montażu ciągów chłodniczych, konieczny jest bezpieczny dowóz urządzeń na miejsce. Do tego celu wykorzystać powinno się samochód z windą. Dzięki temu możliwe będzie szybkie i bezpieczne rozładowanie wszystkich urządzeń chłodniczych. Pamiętać także trzeba, aby w czasie transportu wszystkie urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Dobrze sprawdzi się tu folia zabezpieczająca oraz styropian. To dobrym sposób na unieruchomienie wszystkich elementów urządzeń chłodniczych w trakcie transportu.

Łączenie urządzeń chłodniczych

Po przywiezieniu wszystkich urządzeń na miejsce rozpocząć można ich łączenie. W pierwszej kolejności ustawiona powinna być baza, do której następnie dostawiane będą moduły. Te połączone muszą być odpowiednimi śrubami. Pamiętać trzeba również o ich uszczelnieniu sylikonem. To skuteczny sposób na to, aby do urządzeń chłodniczych nie dostawała się wilgoć. Dodatkowo właściwe uszczelnienie jest gwarancją tego, że ciąg chłodniczy działać będzie wydajnie i sprawnie.

Test działania ciągu chłodniczego

Montaż ciągów chłodniczych zakończony powinien być dokładnych wyczyszczeniem wszystkich urządzeń oraz przetestowaniem ich działania. Przed oddaniem urządzeń do użytku sprawdzić należy, czy ze wszystkich elementów zdjęta została folia zabezpieczająca. Następnie konieczne jest bardzo dokładne wyczyszczenie wszystkich witryn i blatów. Na koniec wszystkie urządzenia muszą zostać przetestowanie. To ważne, aby przed oddaniem ich do użytku mieć pewność, że wszystkie urządzenia działają prawidłowo. Jeśli montaż ciągów chłodniczych zostanie przeprowadzony właściwie, to można być pewnym, że testy zakończą się pozytywnie.

Czas trwania montażu urządzeń chłodniczych uzależniony jest od różnych czynników. Przede wszystkim wpływ ma na to ilość i rodzaj urządzeń. Czas ten jednak nie powinien przekroczyć kilku godzin. Jeśli jednak wszystko dokładnie się zaplanuje, to czas pracy nie będzie długi. Pamiętać jednak trzeba, że przy montażu ciągów chłodniczych zdecydowanie ważniejsze jest dokładność niż czas realizacji. Montaż nie powinien być zatem niepotrzebnie przyspieszany.