Na co zwrócić uwagę wybierając bramy garażowe?

Rynek bram garażowych w Polsce jest ogromny. Działający na nim producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Rodzi to spory problem w głowach kupujących, którzy nie wiedzą, na jakie rozwiązanie powinni się zdecydować. Oto kilka wskazów, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie bramy garażowej.

Materiał wykonania

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał. Najczęściej stosowane są dwa: drewno i stal – tłumaczy pracownik firmy, która oferuje bramy garażowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Drewno nie jest zbyt dobrym materiałem na bramy garażowe, ponieważ nie posiada żadnych właściwości izolacyjnych – chłód i ciepło z zewnątrz mogą przedostawać się do środka. Dodatkowo drewno może się wypaczyć i stracić swoją wytrzymałość po czasie.

W większości przypadków stal jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ gwarantuje lepszą wytrzymałość i odporność, a dodatkowo jest dużo tańsza.

Izolacja bramy garażowej

Bramy garażowe mogą być największym źródłem utraty ciepła w domu. Warto więc zadbać o to, aby miały odpowiednią izolację.

W większości bram garażowych stosuje się panele izolacyjne z pianki. Zapewnia ona skuteczną ochronę znajdującego się wewnątrz ciepła. Dodatkowo jest wytrzymałym i prostym w montażu materiałem – dodaje przedsiębiorca oferujący bramy przesuwne w Ostrowie Wielkopolskim.

Wygląd

Brama garażowa jest jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą wchodząc do domu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wygląda ona dobrze i pasuje do reszty domu. Bramy garażowe są dostępne w wielu różnych kolorach, stylach i tworzone są z różnych materiałów. Należy wybrać coś, co będzie pasowało do całego otoczenia działki.

To oczywiście nie wszystkie czynniki, które warto przeanalizować. Oprócz nich, istotny wpływ na wybór powinna mieć również marka producenta bram oraz cena samego produktu. Tylko w ten sposób można znaleźć najlepsze rozwiązanie, dopasowane do indywidualnych potrzeb właściciela domu jednorodzinnego.