mluczowanie terenu

Na czym polega mulczowanie terenu?

Zagospodarowanie działki pod dalsze inwestycje należy zacząć od przygotowania terenu. W przypadku większości działek konieczne jest usunięcie starych drzew i krzewów oraz wyrównanie podłoża. Najczęściej wykorzystywaną techniką jest mulczowanie. Na czym dokładnie polega?

Co to jest mulczowanie?

Planowanie inwestycji budowalnej to złożony proces. Bardzo często przed przystąpieniem do właściwej budowy wymagane jest wykonanie szeregu prac, przygotowujących teren do dalszego zagospodarowania. Zakres prac może być zróżnicowany, w zależności od rodzaju działki. Duża zaniedbana działka może wymagać mulczowania terenu. Są to prace polegające na usunięciu roślinności – wszystkich krzewów i drzew razem z pniami. Co Ważne, cała usunięta roślinność jest od razu rozdrabniana i tworzy się z niej biomasę, którą następnie umieszcza się równomiernie na działce. Jest to forma nawozu, który odżywia glebę i uniemożliwia rozrost chwastów. Mulczowanie terenu w Warszawie i okolicach najlepiej jest zlecić profesjonalnym firmom. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu cała procedura przebiegnie o wiele szybciej i będzie dokładniej wykonana. 

O co należy zadbać, przygotowując teren pod dalsze inwestycje?

Karczowanie terenu w Babicach czy innych miejscowościach można wykonywać na własną rękę, jeśli roślinność nie jest duża. Przy większych drzewach i krzewach warto skorzystać z profesjonalnego sprzętu. Należy także zapoznać się z przepisami dotyczącymi wycinki drzew. Obecnie pozwolenie na wycinkę drzew nie jest konieczne, jeśli znajdują się one na działce stanowiącej własność osoby fizycznej, a ich usunięcie nie jest związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Podczas przeprowadzania prac należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje oraz osób w najbliższym otoczeniu. Szczególnie w przypadku usuwania wysokich drzew. Czasami mogą one wymagać zastosowania metody alpinistycznej, podczas której usuwane są konary, następnie cały pień. Tego rodzaju usługa musi być wykonywana przez osoby ze specjalnymi uprawnieniami do prac na wysokości.