antywirus

Najlepszy program antywirusowy — który wybrać?

Ochrona urządzenia przed atakiem wirusów powinna być priorytetem dla każdego użytkownika komputera. Każdego dnia, w każdej godzinie, minucie, a nawet sekundzie, ważne i cenne pliki są narażone na przechwycenie i uszkodzenie. Na szczęście oferta producentów antywirusów jest na tyle bogata, że można bez problemu kupić solidne zabezpieczenie. Co znajduje się na wirtualnych półkach sklepów internetowych? Sprawdzamy.

Podstawowe antywirusy, czyli tanie też znaczy dobre

Zakupy w Internecie teoretycznie można zrobić w dowolnym e-sklepie z oprogramowaniem. Warto jednak na samym początku wyselekcjonować te punkty sprzedaży e-commerce, które cieszą się uznaniem klientów ze względu na proponowane udogodnienia i wysoką jakość obsługi. Jednym z najbardziej solidnych pośredników w handlu oprogramowaniem komputerowym jest Soft360.pl. W tym sklepie można nabyć zarówno tanie programy antywirusowe, jak i produkty premium, czyli rozszerzone wersje aplikacji chroniących urządzenia przed niepożądanym atakiem hakerów.

Soft360.pl ma w swoim katalogu oprogramowanie aż 7 różnych marek:

  • Avast,
  • AVG,
  • ESET,
  • G Data,
  • Kaspersky,
  • McAfee,
  • Norton.

Zróżnicowanie asortymentu działa tylko na korzyść klienta, który ma do dyspozycji produkty z szerokiego przedziału cenowego. Tanie programy antywirusowe to m.in. :

  • G Data Antivirus (49 zł),
  • Norton 360 Standard (44 zł).

Oba antywirusy zawierają podstawowe zabezpieczenia i są dostosowane do instalacji na jednym urządzeniu. G Data Antivirus umożliwia ochronę przed ransomware i cyberprzestępcami, co godzinę prowadzi aktualizacje sygnatur oraz posiada narzędzie BankGuard do chronienia bankowości i zakupów elektronicznych. Natomiast równie popularny antywirus Norton 360 Standard ma wbudowany m.in. Password Manager, Secure VPN i SafeCam dla urządzeń komputerowych.

Antywirusy z wyższej półki cenowej

Poza podstawowymi edycjami oprogramowania, każdy z producentów antywirusa ma do zaoferowania rozbudowany pakiet z zaawansowanymi opcjami. Przykładem takiego produktu jest chociażby ESET Security Pack 1+1. Umożliwia zabezpieczenie nie tylko komputera PC lub Mac, ale także jednego urządzenia mobilnego (smartfon, tablet albo Smart TV). Program pozwala szyfrować foldery i dyski USB, chronić urządzenia podłączone do Wi-Fi, a także ma zainstalowane zabezpieczenia dla systemu Android, MacOS oraz Linux.

Kogo interesuje droższa licencja na programy antywirusowe, ten może również rozważyć zakup produktu Norton Security Premium (159 zł) z funkcjami kontroli rodzicielskiej i automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Konkurencyjną propozycją jest ponadto G Data Total Security (72 zł). Ten antywirus to kompletny system z zabezpieczonym menedżerem haseł. Warto samodzielnie sprawdzić ofertę Soft360.pl i wybrać produkt dostosowany do konkretnych potrzeb.