pudelka

Jak stworzyć eleganckie pudełka reklamowe na produkty?

Pudełko na produkt może nie tylko zapewniać skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale zadbać o jego estetyczny wygląd i wspomaga promocję firmy. Jak przygotować efektowne pudełka reklamowe? Gdzie je zamówić?

Dlaczego warto zainwestować w pudełka reklamowe?

Pudełkami reklamowymi nazywa się opakowania wykonane z kartonu lub z innego materiału opakowaniowego, które nie tylko służą do zabezpieczania produktów, lecz także wspomagają działania marketingowe. Poprzez umieszczenie na nich logo oraz innych informacji o firmie mogą przyciągać wzrok i skuteczniej reklamować firmę.

Pod względem marketingowym pudełka reklamowe stanowią bardzo dobry wybór dla firmy, ponieważ wyróżniają się bardzo dobrymi efektami i jednocześnie przystępną ceną. Mają też bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być używane jako pudelka produktowe lub wysyłkowe dla sklepów internetowych.

Jak wybrać najlepsze pudełka reklamowe?

Firmy wykonujące pudełka reklamowe na zamówienie mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę w ramach ich projektowania i wykonania. Stąd też pudełko na produkt czy do wysyłki może uzyskać unikatowy wygląd.

Aby wybrać najlepsze pudełka reklamowe, warto w pierwszej kolejności dopasować je do produktu, a następnie uwzględnić w ich projekcie elementy identyfikacji wizualnej firmy, czyli jej logo, charakterystyczną kolorystykę, czcionkę.

Pudełka na indywidualne produkty mogą być wykonane z naciskiem na ich ekskluzywny wygląd, ponieważ mogą wtedy podkreślić unikatowość produktu. Stosowane są wtedy dodatkowe metody uszlachetniania, do których zaliczają się lakierowanie, foliowanie, tłoczenie, hot stamping. Także istnieje możliwość wykonania pudełek reklamowych w modnym teraz stylu eco – pudełka są wtedy wykonane z tektury bez wykończenia foliami, tylko z nadrukiem.

Z kolei pudełka wysyłkowe na produkty projektuje się tak, aby były one atrakcyjne wizualnie, ale także łatwe w obsłudze przez klienta. Pudełka te wyposażane są w praktycznie klapki do zamknięcia, a także w dodatkowe paski z klejem, które mogą posłużyć do zamknięcia opakowania z produktami przeznaczonymi do zwrotu.

Gdzie zamówić eleganckie pudełka reklamowe?

Obecnie opakowania jak pudełka reklamowe można zamówić w wielu drukarniach specjalizujących się w realizacji opakowań na zamówienie. Mogą one zaoferować także pełną obsługę obejmującą przygotowanie projektu opakowania zgodnie z życzeniem klienta.

Wiele drukarni pozwala na składanie zamówień za pośrednictwem internetu, dzięki czemu można łatwo zamówić je bezpośrednio z firmy lub z domu.