Naprawa klimatyzacji samochodowej – 3 najczęściej występujące usterki

Obecność sprawnej klimatyzacji doceniają szczególnie zawodowi kierowcy. Pokonywanie tras międzynarodowych może być poważnym utrapieniem, jeżeli nie zadba się o odpowiednio niską temperaturę w kabinie pojazdu. Dlatego warto wiedzieć, jakie są najpopularniejsze usterki uniemożliwiające korzystanie z niej, jak je rozpoznać i gdzie znaleźć odpowiedni serwis.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – co może być powodem usterki?

Zanim przejdzie się do naprawy klimatyzacji samochodowej – trzeba znaleźć źródło problemu. Do najczęstszych powodów usterek należą:

  • nienabita klimatyzacja;
  • nieszczelność układu;
  • uszkodzenie kompresora klimatyzacji.

Brak czynnika chłodniczego może wydawać się oczywistością, ale jest częstym powodem problemów, który pomija się przy zdawkowej ocenie stanu technicznego klimatyzacji. Przed odebraniem pojazdu do użytkowania, warto upewnić się, że klimatyzacja jest nabita.

Drugim problemem może być nieszczelność układu. Aby przeprowadzić rozpoznanie tej usterki, należy użyć metody ciśnieniowej. Polega na wprowadzeniu azotu do podzespołu, a następnie sprawdzeniu ciśnienia.

Ostatni najczęściej spotykany kłopot to uszkodzony kompresor klimatyzacji. Do głównych objawów należy jego głośna praca i wyciek płynu chłodniczego.

Przeglądy pogwarancyjne w serwisie – czy warto?

Warto wykonywać przeglądy pogwarancyjne. To sposób na przedłużenie żywotności klimatyzacji i wczesne rozpoznanie problemów. Usługa taka jak wymiana filtra potrafi sprawić, że w przyszłości właściciel samochodu zaoszczędzi na kosztach związanych z naprawą pojazdu. Szansa na wystąpienie niezapodziewanej usterki w trasie spada do minimum.

Naprawa ogrzewania postojowego i klimatyzacji – gdzie najlepiej?

Szukając odpowiedniego serwisu – warto kierować się opiniami klientów i rzetelnością usług wykonywanych przez firmę. Naprawa klimatyzacji samochodowej w Rawie Mazowieckiej nie stanowi żadnego problemu – działa tu wiele zakładów specjalistycznych oferujących szeroki zakres usług.