Naprawa silnika DAF – co warto wiedzieć?

DAF to holenderski koncern motoryzacyjny, który produkuje samochody już od niemal stu lat. Niegdyś producent ten zajmował się produkcją aut osobowych. Dziś jednak skupia się na tworzeniu pojazdów ciężarowych i silników do nich. Co się w nich psuje najczęściej i gdzie można je naprawić?

Czym są silniki DAF?

Silniki DAF to nowoczesne jednostki o wysokiej mocy. Dzięki temu sprawdzają się świetnie w samochodach ciężarowych. Producent dokłada też starań, by jego silniki spełniały normy emisji spalin.

Nawet najlepszy projekt nie czyni jednak samochodu niezawodnym. Częstą przypadłością silników DAF jest utrata mocy po kilku latach użytkowania pojazdu. Oprócz tego, tak jak w każdym innym aucie, kłopoty sprawia m.in. wtrysk paliwa i turbosprężarka.

W tych i innych przypadkach jedynym wyjściem jest wizyta w warsztacie. Kierowców, którzy szukają profesjonalnego serwisu na Podkarpaciu, może zainteresować naprawa silnika DAF w Mielcu.

Co może zrobić serwis oprócz naprawy silnika DAF?

Usunięcie usterki silnika to najważniejsza, ale nie jedyna usługa, która poprawi sprawność samochodu. Jest to też dobra okazja do sprawdzenia innych części pojazdu. Dla przykładu autoserwis L&J Parts proponuje regularną kontrolę poszczególnych komponentów auta, ich czyszczenie i modernizację.

W serwisie można zlecić też usługę regeneracji turbosprężarki. Mechanicy L&J Parts zajmują się ponadto odnawianiem sprężarek powietrza i siłowników pneumatycznych. Aby mieć pewność, że samochód jest sprawny, warto zadbać także o regenerację zacisków hamulcowych.

Czemu warto naprawić silnik DAF w serwisie?

Naprawa auta na własną rękę wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi. W warsztacie samochodowym serwisanci mają sprzęt, dzięki któremu są w stanie sprawdzić wszystkie układy auta.

Dzięki temu klient zyskuje pewność, że szybko zostaną usunięte wszystkie usterki. W przypadku pojazdów służbowych, takich jak ciężarówki ma to ogromne znaczenie. Każdy dzień postoju generuje bowiem straty dla firmy.