auto detaling

Czym jest auto detailing?

Klienci coraz częściej decydują się na pielęgnowanie swojego samochodu dokładniej, iż myjąc pojazd ciśnieniowo i odkurzając go w środku. Przyczyn może być kilka. Po pierwsze auto detailing stał się bardziej dostępną usługą, po drugie ludzie przywiązują uwagę do tego, czym jeżdżą i w jakim stanie jest zachowany ich samochód.

Na czym polega auto detailing?

Auto detailing jest forma dogłębnego czyszczenia i renowacji samochodu. Różni się o tyle od pozostawienia samochodu na myjni, że często jest związany z częściowym rozmontowaniem pojazdu i oczyszczaniem miejsc, których nie dosięgłaby myjka.

Szukając np. dobrego miejsca na auto detailing w Szczecinie, warto szukać salonu z bogatą ofertą usług z tego zakresu. Z pewnością nie brakuje myjni samochodowych w Szczecinie, jednak obsługa, która obejmuje auto detailing, ma zdecydowanie większy zakres działań.

Można tu wymienić m.in.: zabezpieczanie i polerowanie lakieru, czyszczenie tapicerki samochodowej czy nakładanie powłoki ceramicznej na karoserię. A to tylko część usług, z jakich kierowca może skorzystać w ramach auto detailingu.

Detailing w Szczecinie to możliwość skorzystania z woskowania karoserii, które sprawi, że samochód po zwykłym myciu pozostanie czystszy na dłużej.

Zabezpieczenie i polerowanie lakieru – jakie korzyści płyną z auto detailingu?

Jeszcze do niedawna auto detailing utożsamiany był z pielęgnacją aut kolekcjonerskich lub tych z najwyższych półek cenowych. Na szczęście staje się coraz bardziej popularny wśród większości użytkowników, z korzyściami dla nich.

Samo mycie samochodu jest o wiele dokładniejsze niż oczyszczenie aucie na myjni samochodowej, szczotkowej lub bezdotykowej. Cały proces odbywa się ręcznie, wspomagany odpowiednimi kosmetykami. Ponadto karoseria może zostać wypolerowana, a drobne uszkodzenia i zarysowania wypełnione. To plus nie tylko wizualny – w szczelinach nie osadza się brud oraz są odporne na czynniki zewnętrzne.

Auto detailing dba także o wnętrze pojazdu. Poza podstawowym czyszczeniem klienci mogą liczyć na usuwanie brudu z trudno dostępnych miejsc pędzelkami, odłuszczanie, czy renowację skóry i pranie tapicerki.