Elektronicznie sprawny: nowy Opel Astra uzyskał doskonałe wyniki w Centrum EMC

Nowa Astra już dostępna w polskich salonach

6 – 8 listopada Dni Otwarte nowej Astry w salonach Opla w Polsce. Wyjątkowa oferta premierowa: dodatkowe wyposażenie do 3 000 zł w cenie . Opel Astra – ulubiony samochód Polaków od ponad 20 lat.

Nowy Opel Astra miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu. Zaledwie po dwóch miesiącach od tego debiutu Astra jest już dostępna w autoryzowanych salonach w całej Polsce. W najbliższy weekend (6-8 listopada), podczas dedykowanych Astrze Dni Otwartych, będzie można bliżej poznać nową gwiazdę Opla. W programie jazdy próbne, pokazy możliwości innowacyjnego systemu OnStar oraz inteligentnych matrycowych reflektorów LED IntelliLux®, nagrodzonych prestiżowym tytułem SAFETYBEST 2015, a także wiele innych atrakcji. Klienci, którzy zdecydują się na zakup nowej Astry z okazji premiery otrzymają dodatkowe wyposażenie o wartości do 3 tys. zł w cenie auta.[1]

„Astra to lider sprzedaży w Polsce ostatnich 20 lat. Od początku obecności na polskim rynku sprzedaliśmy ponad 300 tysięcy sztuk tego modelu. Piąta generacja to prawdziwy skok jakościowy – jest lżejsza, bardziej komfortowa i świetnie się ją prowadzi. Do tego jest oferowana w atrakcyjnej cenie i ma mnóstwo innowacji.” – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. – „Wierzę, że polscy kierowcy pokochają ją równie mocno jak poprzednie generacje tego modelu.” – dodaje Mieczkowski.

Nowa pięciodrzwiowa Astra jest oferowana w cenie katalogowej od 59 900 zł (sugerowana cena detaliczna wersji Essentia z VAT w Polsce). W tej cenie można kupić wersję z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM, współpracującym z pięciostopniową skrzynią biegów. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe – manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek.

W Astrze zastosowano opracowane przez firmę Opel rozwiązania zapewniające najwyższy komfort jazdy i najlepsze właściwości jezdne w tej klasie pojazdów. Wersja Essentia standardowo została wyposażona w układ stabilizacji toru jazdy ESPPlus z ABS oraz systemem ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HSA), który zapobiega stoczeniu się pojazdu z pochyłości przy ruszaniu z miejsca. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje również sześć poduszek powietrznych oraz system składania pedałów (PRS).

Wersja Enjoy dostępna w cenie od 63 000 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce) wyposażona została dodatkowo, m.in. w nagradzany system multimedialny IntelliLink z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, tempomat z ogranicznikiem prędkości, pilnujący aby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości, komputer pokładowy oraz pokrytą skórą kierownicę z przyciskami sterowania radiem i tempomatem.

Astra nowej generacji jest pierwszym modelem Opla oferowanym z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar (standard w wersjach Dynamic i Elite) od początku obecności na rynku. Nowa Astra może również opcjonalnie zostać wyposażona w inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux®. To przełomowe, opatentowane przez firmę Opel, reflektory LED nowej generacji umożliwiają korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych kierowców. Dla jeszcze większego komfortu podróży Astra oferuje również opcjonalne ergonomiczne fotele z funkcją masażu, wentylacji i regulacji szerokości siedziska.

Szczegóły oferty promocyjnej, specyfikacja techniczna oraz szczegółowe informacje na temat modelu Astra są dostępne na stronie marki Opel oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów

[1] Wartość wyposażenia jest uzależniona od wersji wybranego modelu, oferta nie obejmuje lakieru opcjonalnego

źrodło: media.gm.com