dokumenty

Ochrona najważniejszych miejsc w firmie. Powinna być skuteczna i ciągła

W XXI wiek ochrona informacji niejawnych oraz tajemnicy przedsiębiorstw ma ogromne znaczenie i pozwala zdecydowanie chronić firmę przed poważnymi konsekwencjami związanymi chociażby z utratą najważniejszych danych. Warto inwestować w profesjonalną, kompleksową ochronę, ciągłą, dzięki której wszyscy będą mogli po prostu normalnie funkcjonować. Jednym z najważniejszych aspektów jest ochrona pomieszczeń specjalnych.


Dokumentacja techniczna, dane medyczne, finansowe, specjalistyczne, cenniki, opisy procesów technologicznych – to wszystko zdecydowanie może stanowić majątek firmy, o który powinna w jak największym stopniu dbać, a którego utrata może mieć bardzo poważne konsekwencje, zarówno finansowe, jak również biznesowe, z upadkiem firmy i zwalnianiem pracowników na czele. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby w przedsiębiorstwie postawić na skuteczną ochronę, która w dzisiejszych czasach może przybierać najróżniejsze formy, od typowej i klasycznej, która obejmuje wynajem agencji ochrony, poprzez nowoczesne – kontrole dostępu, telewizję przemysłową, klatki Faradaya.

Klatki Faradaya – skuteczna ochrona najważniejszych pomieszczeń

Do najważniejszych pomieszczeń w firmach należą zdecydowanie serwerownie, biura projektów, kancelarie tajne, pomieszczenia zarządu, a także laboratoria. To właśnie tam często podejmuje się kluczowe decyzje. Klatki Faradaya to rozwiązanie, które w bardzo prosty, ale za to również bardzo skuteczny sposób umożliwiają ochronę tych miejsc. Ochrona ta polega przede wszystkim na skutecznym uniemożliwieniu podsłuchiwania, nagrywania, a głównie działania impulsów elektromagnetycznych, które mogą doprowadzić do skutecznego unieszkodliwienia elektroniki, np. serwerów.

Kontrola dostępu do pomieszczeń

Drugim, ale bardzo skutecznym sposobem na to, aby w prosty sposób chronić pomieszczenia specjalne jest oczywiście stała kontrola dostępu. Do tego typu miejsc nie każdy powinien mieć dostęp. W tym celu niezbędne jest sporządzenie odpowiedniej listy, a także montaż zabezpieczeń, np. systemów zamykania i otwierania drzwi przy pomocy kart oraz pinu. Również bardzo ważny jest monitoring oraz różnego rodzaju alarmy, które mogą być wykorzystane w kluczowych momentach. Kompleksowa ochrona pomieszczeń tajnych czy newralgicznych zdecydowanie się opłaca.

Czytaj także: https://namaste.com.pl/alarm-kontrola-dostepu-i-inne-elementy-ktore-maja-chronic-firme/