dotacja

Dotacje do łąk – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie można się postarać o wiele różnych dotacji. Możliwości jest naprawdę sporo. Warto się w tym wszystkim odnajdywać, aby skorzystać z programów dofinansowujących. Raczej nikt nie chce, aby pewne możliwości przeszły „obok nosa”. Obecnie niesamowicie popularne są dotacje do łąk. Co należy o nich wiedzieć? Pora to sprawdzić.

Ile wynoszą dotacje do łąk?

Na pewno dotacje do łąk w Rzeszowie są dostępne. Ile dotacje do łąk Rzeszów wynoszą? Jest to dokładnie kwota 848 złotych za hektar. Chodzi zarówno o dofinansowanie łąk, jak i pastwisk. Aby otrzymać dotacje, to trzeba spełniać oczywiście co po niektóre warunki. O jakich warunkach mowa?

Na pewno jest to warunek posiadania przynajmniej jednego zwierzęcia. Może to być bydło domowe, bawoły domowe, kozy, konie, czy też owce. Osoba, która stara się o dotację, musi także przestrzegać wszelkich zadbać dbania odpowiedniego o łąki, a także o pastwiska. Obejmuje to na przykład zakaz stosowania środków ochronnych roślin. Wyjątkiem jest selektywne i miejscowe niszczenie gatunków inwazyjnych uciążliwych przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. Koszenie może się odbywać dwa razy w roku. Podczas koszenia pozostawia się od pięciu do dziesięciu procent terenu nieskoszonego.

Jak otrzymać dotacje do łąk?

Aby można było otrzymać dotacje do łąk Rzeszów, to poza spełnieniem powyższych warunków, należy także złożyć stosowny wniosek. W urzędzie oraz w Internecie można znaleźć instrukcję poprawnego wypełnienia wniosku.

Na dodatek można liczyć na pomoc urzędnika, który wskaże nam, jak wniosek wypełnić. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ źle wypełniony wniosek, może spowodować brak otrzymania dotacji.

Szkoda byłoby, aby dotacja nie została przyznana. Poza poprawnie złożonym wnioskiem, należy także zmieścić się w podanym terminie. Nawet jeden dzień po terminie, spowodowuje, że wniosek nie zostanie rozpatrzony w sposób pozytywny. Od razu należy się z tymi wszystkimi informacjami zapoznać.