kamienie ogrodowe

Głazy ogrodowe – czym się charakteryzują?

Kamień można wykorzystać w ogrodzie na wiele różnych sposobów. Jednym z mniej konwencjonalnych jest zakup dużych głazów. Dostać je możemy w różnych kształtach, wielkościach, a nawet kolorach. Jest to opcja, która pozwoli dodać ogrodowi bardziej naturalnego wyglądu. Czym charakteryzują się głazy? Podpowiadamy.

Co to są głazy gnejsowe?

Głazy gnejsowe jest to rodzaj dużej wielkości głazów ogrodowych. Są to specjalnie łupane i pozyskiwane kawałki skały o różnych kształtach, które umożliwiają tworzenie w ogrodzie kamiennych aranżacji. Wykuwane są one z większych skał, co sprawia, że każdy z nich posiada unikalny kształt. Pełnią one w ogrodzie funkcję dekoracyjną. Tego rodzaju głazy znaleźć można wyszukując w Google frazę głazy ogrodowe we Wrocławiu.

Głazy gnejsowe są różnej wielkości oraz kształtu. Sprawia to, że bywają one naprawdę ciężkie. Niektóre z nich są na tyle małe, że jesteśmy w stanie przetransportować je do ogrodu samodzielnie. Większe okazy wymagały będą jednak zastosowania bardziej specjalistycznego sprzętu. Warto jednak w nie zainwestować, ponieważ ich oryginalna estetyka może dużo wnieść w aranżację naszego ogrodu.

Dlaczego warto posiadać głazy w ogródku?

Dostępne w sklepach głazy znaleźć możemy w różnych wielkościach i kolorach. Jest to znakomity element dekoracyjny, który dodatkowo możemy ozdobić różnego rodzaju roślinami. Głazy ogrodowe to znakomita opcja dla osób posiadających duży ogród, w którym można stworzyć imitację polany poprzez zasadzenie na trawie drzew oraz rozmieszczenie wokół kamiennych głazów o różnej wielości i kolorach.

Kamienne monolity pozwolą dodać ogrodowi nieco bardziej naturalnego i dzikiego charakteru. Można je również wykorzystać do strategicznego planowania miejsca w ogrodzie. Dobrym pomysłem będzie ustawienie ich w taki sposób, by rzucały chłodny cień na miejsce wypoczynku. Osoby zainteresowane aranżacją ogrodu z wykorzystaniem kamiennych głazów zachęcamy do sprawdzenia wyszukiwania Tomzet – kamień naturalny w domu i ogrodzie.