opakowanie z tektury

Opakowania tekturowe – dlaczego warto kupować je w hurtowni?

Coraz więcej osób ma świadomość jak plastik jest szkodliwy i jak bardzo negatywnie wpływa na stan środowiska. Przekłada się to na świadome wybory konsumenckie. Zamiast reklamówek bierzemy na zakupy płócienne torby wielokrotnego użytku, zamiast napojów w plastikowej butelce wybieramy napoje w kartonie. Dlaczego warto kupować je akurat w hurtowni? Podpowiadamy.

Zalety opakowań z tektury

Największą zaletą opakowań papierowych jest ich ekologiczność, w całości produkowane są z materiałów naturalnych i podlegają recyklingowi, a więc mogą być ponownie przetworzone. Te, które ze względu na zabrudzenia nie nadają się do recyklingu, bardzo szybko rozkładają się w środowisku, bo przez około 4 lata i nie wpływają na jego trwałe zanieczyszczenie. Rozkład plastiku, który nie może być poddany recyklingowi wynosi od 100 do nawet 1000 lat.

Opakowania kartonowe mają wiele innych zalet, które docenili zarówno konsumenci, jak i producenci żywności. Przede wszystkim są lekkie, ale równocześnie wytrzymałe. Z powodzeniem można w nich transportować produkty o znacznym ciężarze. Sprawdzają się zarówno jako opakowania jednostkowe, jak i zbiorcze. Ich waga jest znacznie mniejsza niż opakowań szklanych lub metalowych, dzięki temu są chętniej wybierane przez klientów.

Dla producentów opakowania kartonowe mają także wymiar czysto ekonomiczny, są znacznie tańsze niż opakowania plastikowe lub styropianowe. Dodatkowo tańszy jest też ich transport, złożone “na płasko” nie zajmują wiele miejsca w samochodzie, więc można przewieźć ich znacznie więcej za jednym razem. Dla firm to bardzo duże oszczędności. Złożenie kartonu zajmuje kilka sekund.

Zakup opakowań w hurtowni – dlaczego warto?

Kiedy już wiemy, dlaczego warto kupować takie opakowania dla swoich firm, poznajmy zalety takich transakcji w hurtowni. Przede wszystkim jest to proces zdecydowanie tańszy, ponieważ im więcej sztuk zamówimy, tym wartość całego zamówienia się zmniejsza. Możemy również liczyć na atrakcyjne rabaty oraz zniżki. Więcej informacji można uzyskać po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy ,,opakowania tekturowe hurtownia”.