Dobre fotele do biura

Ergonomiczne i dobre dla zdrowia fotele

Planując zakup fotela do salonu lub krzesła do biura, trzeba zwrócić uwagę na kilka jego cech. Wiele osób na pewno będzie chciało dopasować mebel do stylu wnętrza. Warto jednak zwrócić uwagę na ergonomiczne meble, które dopasują się do ludzkiego ciała i zadbają o wsparcie kręgosłupa. Okazuje się, że można wybrać mebel idealny: dopasowany do ciała i designerski.

Designerskie fotele i krzesła

Właściciele firmy Design Town pragną tworzyć coś więcej niż ozdoby i wygodne miejsce odpoczynku. W swoich replikach mebli starają się przemycić ducha nawiązującego do pierwowzoru. Fotele i krzesła designerskie wykonane z najwyższej jakości materiałów mogą służyć przez wiele lat. Ekskluzywne meble to możliwość przeniesienia się do dawnych czasów, w których zostały zaprojektowane. W ofercie znajdziemy mnóstwo modeli, które można dopasować do swoich potrzeb, ciała oraz stylu wnętrza. Możemy zakupić ergonomiczne fotele do salonu, które ułatwią odpoczynek. Sprzedawca udostępnił także krzesła biurowe z podnóżkiem, które doceni niejeden przedsiębiorca. Ergonomiczne i wygodne fotele designerskie to meble na lata, ponieważ zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Fotele do salonu

Designerskie fotele zadbają o nowe oblicze wypoczynku oraz Twojego wnętrza. Dla fanów klasyki znajdą się fotele skórzane, które sprzedawca oferuje w różnej kolorystyce, wielkości i kształcie. Znajdziemy modele o gładkiej powierzchni oraz pikowane. Dla ludzi ceniących szczególny komfort zaprojektowano fotele z podnóżkami, które zapewnią komfort dla obolałych nóg. Można zakupić również fotele bujane. Różnorodność kolorów, kształtów, faktur oznacza bogaty wybór. Każdy klient znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Fotele biurowe

Biuro wcale nie musi być nudne, a przekonamy się o tym przeglądając ofertę sklepu Design Town. Oferowane fotele są ergonomiczne, a ponadto designerskie. Klient zachowa zatem bezpieczną postawę ciała, a jednocześnie zadba o nowoczesny i ekskluzywny wygląd gabinetu czy kancelarii. Doceniane są zwłaszcza meble ze skór naturalnych w różnych kolorach.

Czym charakteryzuje się ergonomiczny fotel?

Ergonomiczny fotel lub krzesło są stworzone z myślą o budowie ciała człowieka. Starają się więc dopasować swoim kształtem do budowy ciała. Meble te współgrają z ruchami ciała wykonywanymi w pozycji siedzącej. Istnieje szereg cech, które uczynią mebel ergonomicznym. Bardzo ważne jest wyprofilowane oparcie, które powinno podpierać odcinek lędźwiowy pleców. Ten odcinek kręgosłupa jest najbardziej narażony na uszkodzenia lub przeciążenia. Oparcie powinno podpierać plecy na maksymalnie największej ich powierzchni. Podparty kręgosłup mniej się męczy w pozycji siedzącej. Najlepiej, gdy oparcie zakończone jest zagłówkiem, co da możliwość wsparcia karku. Siedzisko fotela ergonomicznego musi być zaokrąglone z przodu, aby zapobiec uciskaniu naczyń krwionośnych pod kolanami. Nie może być zbyt głębokie i zbyt duże dla użytkownika. Zbyt duże siedzisko oznacza bowiem siedzenie na części oraz niekorzystanie z oparcia. W praktyce siedzisko powinno podpierać 2/3 ud.

Regulacje w ergonomicznych fotelach

Warto wspomnieć, że prawdziwe ergonomiczne krzesła i fotele zapewnią możliwość regulacji różnych partii. Mechanizm regulacji jest niedostrzegany na pierwszy rzut oka, ponieważ znajduje się pod siedziskiem. Okazuje się jednak, że to właśnie od tego mechanizmu uzależnione jest dopasowanie fotela do swoich potrzeb i budowy ciała. Fotel powinien mieć możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia oraz blokadę w kilku pozycjach. Maksymalne pochylenie do przodu powinno umożliwić ustawienie oparcia trochę bardziej niż w pionie. Ważna jest także regulacja głębokości siedziska, która pozwoli dopasować odległość siedziska od oparcia. Regulacja wysokości oparcia to również ważna kwestia. Pozwoli dopasować krzesło do wzrostu użytkownika.