remont domu

Remont małego domu. Jakie ogrzewanie będzie wygodne i bezpieczne?

Myśląc o kompleksowym remoncie małego domu zdecydowanie również warto rozważyć modernizację systemu ogrzewania. Im mniejsza powierzchnia domu oraz lepsza izolacja, tym bardziej ekologiczne ogrzewanie możemy wybrać. Sprawdzi się instalacja gazowa, która jednocześnie posłuży do ogrzewania wody.


Raz na jakiś czas, przeważnie co kilka lat, zdecydowanie warto pomyśleć o tym, aby przeprowadzić mniejszy czy większy remont domu. To pozwoli nie tylko na utrzymanie obiektu w odpowiednim stanie technicznym, ale również na zwiększenie komfortu mieszkania. Oczywiście myśląc o takim remoncie, zdecydowanie warto się do niego odpowiednio przygotować – ustalić zakres prac, znaleźć fachowca, określić koszty, zapewnić odpowiednie finansowanie.

Jedną z najważniejszych spraw jest ogrzewanie, które w bardzo duży sposób wpływa na to, jak wygodnie będziemy mieszkać. Stąd dobrze wybrać np. sklep, w którym kupimy wszystkie niezbędne rzeczy. Zdecydowanie możemy tu skorzystać z pomocy sklepu https://sklep.vinstal.pl/

Zobacz także: http://rytmdnia.pl/gdzie-mozna-latwo-kupic-elementy-do-instalacji-grzewczej/

Kluczowa izolacja

Jedną z najważniejszych rzeczy, od której warto zacząć jest obliczenie zapotrzebowania na energię, jakie potrzebuje budynek. Kolejną kwestią jest wykonanie odpowiedniej izolacji. Warto izolować ściany, dach, gdyż są to elementy budynku, przez które ucieka dużo ciepła. Im lepsza izolacja, tym mniej energii będzie potrzebne do ogrzewania.

Ogrzewanie gazem

Zdecydowanie trzeba przyznać, że gdy mamy do czynienia z już istniejącą siecią gazową, wykonane podłączenie, warto zastosować ten właśnie system grzewczy. Mając do dyspozycji kotły grzewcze, sterowniki, grzejniki, spokojnie możemy zmontować instalację, która będzie służyć do ogrzewania, jak również do podgrzewania ciepłej wody. Oczywiście przygotowaniem oraz wykonaniem instalacji powinien zająć się doświadczony specjalista, który wybierze najlepszy sprzęt.

Do plusów ogrzewania gazowego zdecydowanie należy zaliczyć:

– prostotę obsługi,
– nowoczesność i wysoką sprawność urządzeń,
– możliwość sterowania zdalnego kotłem grzewczym,
– posiadanie tak zwanej czystej kotłowni,
– brak konieczności kupowania opału oraz jego magazynowania,
– brak konieczności czyszczenia pieca,
– łatwość serwisu,
– możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu,
– możliwość sprawnego i łatwego osiągniecia wybranej temperatury,
– ekologia,
– ograniczona emisyjność.

Zalet ogrzewania gazowego jest bardzo dużo, warto o nich pamiętać, dokładnie wiedzieć, czego możemy oczekiwać.