Odgrzybianie klimatyzacji – jak często powinno się na nie stawiać?

Jednym z częściej wykonywanych działań w samochodzie jest odgrzybianie klimatyzacji. Regularne dbanie o stan klimatyzacji jest ważne z uwagi na kierowcę i osoby z nim jeżdżące. Jak wygląda proces odgrzybiania, czyszczenia klimatyzacji i gdzie można go wykonać? Odpowiedzi znajdują się w dalszej części tego tekstu.

Odgrzybianie klimatyzacji – co warto o nim wiedzieć?

W celu wykonania odgrzybiania warto odwiedzić dobry warsztat samochodowy w Poznaniu. Można oczywiście taki zabieg przeprowadzić samemu, jednak na takie działanie decydują się tylko ci, którzy nieco więcej na temat samochodów wiedzą.

Jak często taki zabieg powinno się samochodowi fundować? Specjaliści radzą, by odgrzybianie klimatyzacji wykonywać regularnie, nie rzadziej niż raz na rok. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku osób, które samochodem jeżdżą często, na przykład w pracy.

Jak wykonuje się odgrzybianie klimatyzacji?

Istnieją różne metody odgrzybiania klimatyzacji, jedną z nich jest metoda ultradźwiękowa. Dobre rezultaty daje czyszczenie klimatyzacji ozonem, czyli gazem, który jest dla wszelkich drobnoustrojów bardzo nieprzychylny.

Inną metodą jest użycie środków chemicznych. Każdy sposób jest dobry, jeśli tylko skutecznie oczyści i odgrzybi klimatyzację, w której zmienna temperatura oraz duża wilgotność stanową idealne miejsce dla rozwoju pleśni czy bakterii.

Dlaczego odgrzybianie klimatyzacji jest ważne?

Odgrzybianie klimatyzacji jest istotne z jednego głównego powodu – naszego zdrowia. Pleśń, kurz, brud, wirusy, zanieczyszczenia – to wszystko zalegać może w klimatyzacji. Jeśli te zanieczyszczenia nie będą usuwane regularnie, mogą negatywnie wpływać na zdrowie kierowcy i pasażerów. Zwłaszcza niezdrowe są one dla alergików.

Warto znaleźć dobre miejsce, w którym pracuje tani mechanik samochodowy. Miejsce, które będzie zapewniało kompleksowe naprawy powypadkowe, naprawy układu hamulcowego samochodów oraz oczywiście odgrzybianie klimatyzacji.