pellet

Pellet – jak go wybrać?

Pellet staje się coraz popularniejszym paliwem, wykorzystywanym do ogrzewania pomieszczeń. Sięgają po niego właściciele domów jednorodzinnych, jak i właściciele budynków użyteczności publicznej. Choć ofert sprzedaży pelletu jest dużo, to pellet pelletowi nie równy. Jak wybrać dobry pellet?

Jak wybrać dobry pellet?

Kupując pellet należy zwracać uwagę na kilka rzeczy. Wiadomo, że każdy chce oszczędzić i szuka promocji, ofert specjalnych, które owszem pozwolą kupić pellet w atrakcyjnej cenie, ale wcale nie musi być on wydajny. W konsekwencji możemy znacząco więcej zapłacić, kupując na promocjach. Warto więc postawić na renomowanych producentów. Dobrej jakości pellet Barlinek jest wydajny w trakcie użytkowania. Używanie certyfikowanego paliwa daje gwarancję, że kocioł będzie działał prawidłowo i nie ulegnie awarii. Najpewniejsze są zakupy pelletu w oryginalnych workach, na których pojawia się informacja o certyfikatach.

Kupując pellet warto zwrócić uwagę na to, co jest napisane na opakowaniu. Pellet nie powinien zawierać kory, piasku, żadnych sztucznych dodatków czy resztek innych materiałów. Pellet z dodatkami jest mniej kaloryczny i może zanieczyścić zasobnik, doprowadzając kocioł do awarii.

Dobry pellet – zwróć uwagę na kolor

Klienci indywidualni, często dając skusić się promocjom, nie zwracają uwagę na to, jaki pellet biorą. Dobrze jest sprawdzić jak się on prezentuje. Wato wiedzieć, że dłuższy pellet jest przeznaczony dla przemysłu. Ciemny kolor może świadczyć o zanieczyszczeniu. Granulki pelletu powinny mieć zabarwienie naturalnego drewna. Powinny lekko połyskiwać, być równej wielkości i pachnieć ja naturalne drewno.

Dobry pellet w Szczecinie powinien być odpowiednio przechowywany, tak by nie stracił swoich właściwości. Klienta powinien zaniepokoić zbyt ciemny kolor, ale również duża łamliwość pelletu. Jest to spowodowane obecnością drobin i pyłu. Pył może zanieczyszczać pomieszczenia, a także wnikać do organizmu, co powodować może przykre konsekwencje zdrowotne.