skup zlota

Skup złota – jak sprzedać złoto?

Inwestowanie w złoto to jedno z lepszych rozwiązań inwestycyjnych, jeśli zależy nam zgromadzeniu odpowiedniego kapitału. Wiedza jak sprzedać złoto może być potrzebna każdemu, kto planuje swoją przyszłość i zależy mu na zgromadzeniu odpowiednich aktywów. Szlachetne kruszce to wspaniała inwestycja, jak również sposób uzyskania środków pieniężnych z tytułu ich sprzedaży. 

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Inwestycja w złoto to racjonalne i odpowiedzialne działanie, mające na celu zabezpieczenie przyszłości. Odpowiedni skup złota w Poznaniu pomoże zgromadzić odpowiednie aktywa Oferta złota inwestycyjnego jest bardzo bogata. Jeśli decydujemy się na inwestycję w ten cenny kruszec, należy robić to u zaufanych firm. Dzięki temu mamy pewność, że transakcja będzie bezpieczna, legalna i przejrzysta. Złoto można kupić również od osób fizycznych.

Kupowanie złota to dobra inwestycja. To nic innego jak lokowanie oszczędni, które zabezpieczą przyszłość, na przykład emeryturę. Pozwala to na ochronę oszczędności przed utratą ich wartości. Kupno złota to opłacalna inwestycja, która pozwala pomnożyć włożony kapitał. Warto wiedzieć, że zwolniony z VAT jest zakup złota inwestycyjnego w postaci sztabek próby 995 oraz monet wybitych po1800 roku.

Jak sprzedać złoto?

Sprzedać można złoto inwestycyjne, a także biżuterię, na przykład pierścionki zaręczynowe w Poznaniu, czy monety. Najlepiej sprzedawać złoto u profesjonalnych i licencjonowanych dystrybutorów. Wówczas mamy pewność, że inwestycja będzie legalna i bezpiecznie przeprowadzona.  W komfortowej sytuacji są inwestorzy, którzy nabyli złote sztabki lub monety z prawem odsprzedaży. Złoto skupują kantory, lombardy, a także jubilerzy. Jednak należy pamiętać, że w tym wypadku będziemy musieli zapłacić wysoką marżę, co wpłynie na nieopłacalność inwestycji.

Sprzedaży złota można dokonać w mennicy skarbowej, która prowadzi skup  na dwa sposoby: online lub w stacjonarnych puntach. Dzięki temu sprzedający będą mieli pewność, że zakup i sprzedaż kruszcu opoparta jest o aktualny kurs złota.