paleta

Po co komu nadstawki paletowe? 

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem praktycznych artykułów wykorzystywanych w naszym magazynie, to na pewno warto zwrócić uwagę na nadstawki paletowe. Jest cała masa propozycji, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Oczywiście wcześniej musimy dokładnie wiedzieć, jakie będą nasze potrzeby. Takie artykuły cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród specjalistów działających w branży technicznej. Wszędzie tam, gdzie trzeba skutecznie zabezpieczyć towar, tam właśnie można wykorzystywać takie nadstawki.

Z czego są zrobione nadstawki paletowe?

Szukając takich praktycznych produktów, na pewno będziemy koncentrowali się na artykułach, które są wykonane z bardzo trwałych materiałów. Jeżeli bierzemy pod uwagę nadstawki paletowe, to możemy mieć pewność, że są one solidne, ponieważ będą wykonane z prętów stalowych. Jeżeli do takich nadstawek dodamy paletę drewnianą, to mamy gwarantowany bardzo skuteczny i samodzielny magazynowy kontener. Dzięki temu towar może być przymocowany bardzo stabilnie, więc nie musimy się obawiać, że jakieś elementy będą wypadać. Jest to niezwykle solidne rozwiązanie także wtedy, gdy artykuły chcemy przewozić samochodami ciężarowymi na duże odległości. Nie bez powodu takimi właśnie nadstawkami paletowymi posługują się firmy, które realizują transport towarów drobnicowych. Jest to także perfekcyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o przewożenie produktów ciężkich. Zalety takich rozwiązań są rzeczywiście bardzo duże. Dlatego zawsze warto mieć stały dostęp do dostawców tych elementów.

Jakie są atuty nadstawek paletowych?

Jeżeli chodzi o główne atuty, jakie posiadają nadstawki paletowe, to oczywiście należy tu także wymienić możliwość ich składania, gdy nie są akurat użytkowane. W ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużą ilość przestrzeni w magazynie albo na zapleczu. W praktyce więc grubość takiej palety po złożeniu, to będzie tylko 90 mm. Poza tym można je układać także piętrowo, co dodatkowo pozwala nam jeszcze lepiej zorganizować przestrzeń. Jedną z bardziej cenionych cech, jakie posiadają te artykuły jest także ich bardzo skuteczne zabezpieczenie w procesie produkcyjnym. Ich konstrukcja jest, bowiem pokryta cynkiem galwaniczny, a także lakierem. Dzięki więc takim nadstawkom paletowym możemy liczyć na lepszą organizację pracy przez wiele kolejnych lat. Oczywiście musimy też zwracać uwagę na to, jaki konkretnie ciężar będziemy umieszczać na takich paletach. Zawsze istnieją tu pewne ograniczenia i warto o wszystkie te detale wypytać jakiegoś doświadczonego konsultanta.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/