Polska premiera Astry Sports Tourer na targach Fleet Market

Polska premiera Astry Sports Tourer na targach Fleet Market

Polska cena Astry kombi zostanie ogłoszona na targach Fleet Market. Astra Sports Tourer – lekki, przestronny i efektywny flotowy przebój. Pełna gama samochodów dostawczych na stoisku Opla.

Warszawa. Po niedawnej światowej premierze na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie nowe kombi Opla zadebiutuje również nad Wisłą. Nowa Astra Sports Tourer zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności podczas targów Fleet Market 2015 już 24 listopada br. w EXPO XXI w Warszawie. Uroczyste odsłonięcia auta odbędzie się na stoisku firmy w hali nr 1 o godzinie 10.40. Podczas premiery zostanie również ogłoszona cena tego nowego modelu oraz opcje jego wyposażenia. Nowa Astra Sports Tourer będzie dostępna u polskich dealerów wiosną 2016 roku, zamówienia na ten samochód polscy klienci będą mogli składać już od końca listopada br.

Nowa Astra Sports Tourer przeszła kurację odchudzającą i waży nawet o 200 kg mniej niż poprzedni model. Samochód ma za to te same wymiary zewnętrzne co poprzednia generacja: mierzy 4 702 mm długości, 1 871 mm szerokości i 1 499 mm wysokości. Astra Sports Tourer jest jednak znacznie bardziej przestronna. Przestrzeń nad głową kierowcy zwiększyła się o 28 mm, podobnie jak ilość miejsca na nogi pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Przy złożonej tylnej kanapie, przestrzeń bagażowa ma pojemność 1 630 litrów. Auto będzie oferowane z silnikami benzynowy oraz diesla nowej generacji.

„Nowa Astra Sports Tourer to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej. Jest lekka, przestronna i efektywna. To wszystko pozwala patrzeć na Astrę jako potencjalny flotowy przebój” — powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. „Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na targach Fleet Market i do bliższego zapoznania się z naszymi modelami” – dodaje Mieczkowski.

Na stoisku firmy Opel w hali głównej wraz z Nową Astrą w wersjach Sports Tourer i Hatchback prezentowane będą pozostałe przeboje flotowe marki: Insignia oraz Corsa. Ponadto, w hali nr 3 dedykowanej samochodom dostawczym, goście targów będą mogli obejrzeć pełną gamę notujących rekordy sprzedaży samochodów dostawczych Opla. Klienci będą mieli okazję zapoznać się z miejską Corsą van, praktycznym Combo, funkcjonalnym Vivaro oraz wszechstronnym Movano. Model ten zostanie w intrygujący sposób zaprezentowany ze wszystkimi dostępnymi rodzajami napędu: na przód, na tył oraz na wszystkie koła.

źródło: media.gm.com