samochod elektryczny

Dopłata do samochodów elektrycznych – jak się o nią starać?

Zakup pojazdu elektrycznego może być sporym obciążeniem dla budżetu. Jednak istnieje możliwość starania się o dofinansowanie – warto bliżej się tym zainteresować. Spora cena jednego z licznych samochodów nie musi być przeszkodą w spełnieniu marzeń.

Samochód elektryczny – dlaczego można uzyskać dopłatę?

W porównaniu do aut typowo zasilanych paliwem typu benzyna, samochody elektryczne nie są tak szkodliwe dla środowiska. Poza tym zapewniają większe bezpieczeństwo i są wygodne. Dostępna dla zainteresowanych osób dopłata do samochodów elektrycznych sprawia, że łatwiej jest je kupić.

Wspomniane dopłaty mogą być uzyskane dzięki różnym instytucjom. Część obecnych na rynku dofinansowań obejmujących właśnie samochody elektryczne wynika z inicjatywy rządu. Można też spotkać się z propozycją dopłaty od producenta. Konkretne marki, jak chociażby Mazda, oferują dofinansowania dla kupujących pojazdy tej firmy.

Dopłata do samochodów elektrycznych to nie jedyna zaleta

Niektórzy mogą interesować się samochodami elektrycznymi jedynie ze względu na możliwość uzyskania dopłat. Tymczasem jednak pojazdy te mają szereg zalet. Nie trzeba obawiać się trudności w naprawie czy wymianie części. Łatwo dostępny serwis samochodów elektrycznych w Krakowie to przykład zajmującej się tym placówki.

Rządowa dopłata do zakupu samochodu elektrycznego stanowi ostateczny argument przemawiający za nabyciem wspomnianego pojazdu. Warto też wspomnieć o istnieniu innych udogodnień, np. tym, że kierowców aut elektrycznych nie obowiązuje opłata parkingowa w wyznaczonych strefach płatnych.

Dopłata do samochodów elektrycznych – programy

Osoby interesujące się uzyskaniem dopłat powinny zapytać o programy rządowe takie jak Mój Elektryk w Krakowie. Program ten dostępny jest dla prywatnych kupujących oraz dla przedsiębiorców. Wysokość możliwych dofinansowań jest znaczna i przeważnie wynosi od 18 tysięcy do ponad 25 tysięcy zł.

Podsumowując, zakup samochodu elektrycznego może okazać się bardzo korzystny. Poza wygodą użytkowania i bezpieczeństwa dla środowiska warto zwrócić uwagę na dopłaty rządowe lub od znanych marek.