terminale pos

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z oferty darmowych terminali

Czy można otrzymać terminal za 0 zł? I czy możliwe jest posiadanie terminala bez abonamentu? Jak najbardziej. Z tej możliwości korzysta już wielu przedsiębiorców!

Fundacja Polska Bezgotówkowa uruchomiła program Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą otrzymać terminal płatniczy bez abonamentu. Jak to działa i jakie warunki trzeba spełnić?

Terminal karty płatniczej za darmo

Program Polska Bezgotówkowa to inicjatywa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Związku Banków Polskich, organizacji płatniczych, wydawców kart i agentów rozliczeniowych.

Program ma na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczymi w swoich placówkach, a także tych, którzy otwierają nowy biznes.

By wziąć udział w programie, należy wejść na stronę Bezgotowki.pl, wybrać odpowiedni dla swojej działalności terminal płatniczy, wypełnić zgłoszenie, przejść przez weryfikację i czekać na kuriera z dostawą sprzętu. Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie Bez Gotówki https://bezgotowki.pl/oferta/.

Udział w programie jest bezpłatny, a w jego ramach przedsiębiorca może otrzymać nawet do 3 darmowych terminali. Ponadto, przez okres 12 miesięcy właściciel nie ponosi kosztów związanych z przeprowadzonymi transakcjami. Otrzymuje też wsparcie techniczne.

Duża popularność programu Polska Bezgotówkowa

W ramach programu zainstalowano już ponad 50 tys. terminali płatniczych. Najwięcej umów zostało podpisanych w województwie mazowieckim, śląskim i małopolskim. Co ciekawe, przedsiębiorcy, którzy przystąpili do programu, reprezentują ponad 300 rodzajów działalności.

Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, restauracji, firm oferujących usługi transportowe, a także właściciele zakładów fryzjersko-kosmetycznych. Rośnie także zainteresowanie programem wśród przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej i usług medycznych.

To dobra wiadomość dla Polaków. Polscy konsumenci – jak pokazują liczne badania opinii publicznej – od dawna apelują o większą dostępność płatności bezgotówkowych – m.in. na bazarkach, w sklepach osiedlowych i punktach usługowych.

„Cieszy nas duże zainteresowanie programem ze strony mikro i małych przedsiębiorców. Naszym celem jest upowszechnienie nowoczesnych płatności bezgotówkowych tak, żeby można było z nich korzystać równie łatwo i powszechnie, co z tradycyjnych płatności gotówkowych” – powiedział prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek.