jazda quadem

Quad dla początkującego kierowcy? Poznaj nasze propozycje

W Polsce powstaje coraz więcej miejsc do aktywnego wypoczynku z wykorzystaniem quadów. Wyjazd na kilka dni np. na długi weekend w tak zorganizowane miejsce będzie wielką frajdą. Gospodarstwa agroturystyczne oferują trasy o różnych stopniach trudności z atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Jeżdżenie po torach crossowych lub trasach ATV daje spory zastrzyk adrenaliny. Poza celami rekreacyjnymi quady znakomicie sprawdzają się w praktycznych zastosowaniach, a w niektórych warunkach bywają po prostu niezastąpione. Quad dla początkujących może być startem do wielkiej, życiowej przygody motoryzacyjnej.

Quad dla początkujących – co mówią przepisy o rejestracji czterokołowców?

Dla quadów obowiązują takie same zasady, jak dla samochodów i motocykli. Oznacza to, że do rejestracji wymagana jest homologacja. Ustawodawca daje pewną furtkę, dzięki której odstępstwem jest możliwość rejestracji na podstawie przepisów o imporcie jednostkowym. Aby otrzymać homologację na mały quad spalinowy, muszą być spełnione wymogi, a przede wszystkim quad powinien być fabrycznie przystosowany do jazdy po ulicy. Obejmuje to nie tylko kierunkowskazy, lampy, podświetlenie tablicy rejestracyjnej, czyli właściwe oświetlenie, ale także dostateczne parametry innych układów np. układu hamulcowego.

Ile kosztuje quad na prezent?

Klienci, którzy poważnie zastanawiają się i chcą kupić quad na prezent, mają już zazwyczaj doświadczenia z motocyklami. Podobieństwo tych dwóch pojazdów ma swoje odzwierciedlenie w sytuacji na rynku. Prekursorami w produkcji quadów są firmy amerykańskie, które oferują najlepsze i najdroższe pojazdy. Na drugim miejscu plasują się marki japońskie, a na trzecim tajwańskie. Najbardziej dostępne cenowo quady pochodzą z Chin. Stosowane są w nich rozwiązania z USA i Japonii, ale wykorzystując komponenty i podzespoły chińskie. Ogromny wybór i zróżnicowany stosunek jakości do ceny sprawia, że przed podjęciem decyzji, jaki quad na prezent wybrać, warto skorzystać z doradztwa autoryzowanego dealera quadów. Nie bez znaczenia będzie budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup, a także określenie celów, jakie ma spełniać pojazd.

Mały quad spalinowy z dobrymi opiniami użytkowników

Chiński mały quad spalinowy może być dobrym wyborem dla początkującego kierowcy. Niektóre z produktów zbierają całkiem niezłe opinie i dobrze sobie radzą w terenie. Nieocenionym wsparciem przy wyborze marki będzie poznanie opinii innych użytkowników, którzy sprawdzili pojazd na torach crossowych.