Rogówka ogrodowa – kiedy warto ją kupić i jak wybrać idealny model?

Narożnik, rogówka ogrodowa jest obecnie bardzo popularnym meblem kupowanym do ogrodów, na tarasy i balkony. Kiedy warto zdecydować się na taki mebel na zewnątrz? Jak wybrać ten najlepszy dla siebie? Doradzamy!

Rogówka do ogrodu – kiedy warto?

Mebel jak rogówka ogrodowa Haste Garden może być doskonałym wyborem dla każdego, kto chciałby wygodnie wypoczywać w swoim ogrodzie.

Narożniki, rogówki ogrodowe zapewniają bardzo wysoką wygodę dla całej rodziny, pary, a także dla singla. Można korzystać z nich na wiele sposobów, między innymi do siedzenia, leżenia, na przykład podczas relaksu na świeżym powietrzu czy też w trakcie rodzinnych spotkań.

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na mebel jak rogówka ogrodowa, konieczne będzie zastanowienie się, czy zmieści się on w miejscu, w którym zamierzamy do ustawić. Narożniki do ogrodów mają różne wymiary, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy uda nam się dopasować odpowiedni mebel do konkretnego miejsca.

Warto też wskazać, że rogówka ogrodowa jest dość drogim meblem ogrodowym, dlatego też trzeba przyszykować się przy jej zakupie na większy wydatek.

Jaki narożnik ogrodowy warto wybrać?

W sklepach ogrodniczych oraz oferujących umeblowanie ogrodowe można obecnie znaleźć szeroką gamę narożników ogrodowych. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model?

1. Materiał

Do wykonania mebli jak rogówka ogrodowa używane są różne typy materiałów. Najczęściej kupowane są obecnie narożniki metalowe, a także narożniki z technorattanu. Również można zdecydować się na narożnik wykonany z litego drewna.

Najbardziej wytrzymałe są dwa pierwsze zaprezentowane modele, czyli rogówki metalowe oraz z technorattanu, który jest rodzajem tworzywa sztucznego imitującego naturalny rattan.

2. Wielkość

Warto zmierzyć wcześniej miejsce, gdzie chcemy ustawić mebel, a potem dopasować go do niego pod kątem wymiarów, aby pasował perfekcyjnie.

Gdy szukamy rogówki dla większej liczby osób, warto zdecydować się na mebel o większych wymiarach.

3. Komfort

Najczęściej rogówka ogrodowa uzupełniona jest o dodatkowe poduszki, które zapewniają wtedy wygodny wypoczynek dla każdego użytkownika tego mebla.

Poduszki można także zakupić w wariancie ze wzmocnionej tkaniny, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć.

4. Styl

Najlepiej, aby rogówka została dopasowana do stylu ogrodu, balkonu albo tarasu. Wtedy będzie mogła tworzyć razem z nim spójnie wyglądającą kompozycję.

Ile kosztują rogówki ogrodowe?

Zależnie od wybranego modelu rogówka ogrodowa będzie wydatkiem od około 1500 złotych, natomiast średnio wydatek ten plasuje się na poziomie 2500-3500 złotych.