Planujesz remont łazienki? Pomyśl o wynajmie kontenera na gruz!

Remont łazienki najczęściej oznacza konieczność skucia dotychczasowych kafelków oraz demontażu wyposażenia łazienkowego. Jak można pozbyć się gruzu po remoncie łazienki? Aby zrobić to łatwo i szybko, najlepiej wynająć kontener na gruz w firmie komunalnej.

Co zrobić z gruzem po remoncie łazienki?

Gdy w trakcie remontu łazienki zamierza się skuwanie kafelków oraz usunięcie wyposażenia łazienkowego, warto już teraz pomyśleć o tym, co zrobić z niepotrzebnym gruzem.

Osoby, które regularnie opłacają swoje rachunki za wywóz śmieci, mogą przekazać gruz do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK. Trzeba jednak dowieźć odpady na miejsce we własnym zakresie, co jest dużym problemem. Dodatkowo punkty pracują w ograniczonych godzinach i zdarza się, że nie przyjmują one większych ilości gruzu.

Wobec tego warto wziąć pod uwagę alternatywą ofertę, czyli na usługi świadczone przez firmy komunalne. Firmy te oferują klientom dwa rodzaje usług, a mianowicie są to wynajem kontenerów na gruz oraz wywóz gruzu z załadunkiem.

Wynajem kontenerów na gruz po remoncie

Wiele osób planujących remont łazienki decyduje się na skorzystanie z tej usługi. Polega ona na dostarczeniu przez firmę komunalną kontenera bezpośrednio do klienta.

Kontenery na gruz są oferowane w różnych pojemnościach, na przykład 1,7 m2, 3,5 m3 czy 5 m3, dlatego należy dobrać je indywidualnie do ilości planowanych odpadów.

Kontener można zamówić wraz z rozpoczęciem pracy, dlatego można na bieżąco umieszczać w nim gruz. Dzięki temu nie trzeba przechowywać go w innym miejscu, na przykład na podwórku. To zatem bardzo wygodne rozwiązanie wtedy, gdy planuje się wyremontować łazienkę.

Standardowy czas najmu kontenera na gruz to 5-7 dni, natomiast można też wydłużyć ten czas, gdy kontener będzie potrzebny na dłuższy czas.

Tani wynajem kontenera na gruz Siemianowice Śląskie – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-siemianowice-slaskie usługę można zamówić już teraz telefonicznie lub online.

Wywóz gruzu z załadunkiem

Drugą opcją, aby pozbyć się gruzu, jest zamówienie usługi jego wywozu wraz z załadunkiem.

Wywóz gruzu z załadunkiem jest bardzo wygodną opcją, ponieważ nie trzeba wtedy umieszczać go samodzielnie na pojeździe. Prace wykonuje wtedy ekipa firmy komunalnej. To więc wygodna opcja, gdy nie ma się czasu lub możliwości, by przeprowadzić załadunek we własnym zakresie.

Ile kosztuje wywóz gruzu po remoncie łazienki?

Cena zależna jest od wybranej usługi oraz od ilości gruzu do wywiezienia. W przypadku wynajmu kontenerów koszty rozpoczynają się od około 300-400 złotych za mały kontener. Wywóz załadunkiem to koszt od około 250 złotych za m3 odpadów.