sesja zdjeciowa

Sesje biznesowe dla przedsiębiorstw i osób prywatnych

Rosnąca popularność sesji biznesowych sprawia, że korzystają z nich już nie tylko właściciele dużych firm, ale również szeregowi pracownicy. Dobre zdjęcia biznesowe są nam potrzebne niezależnie od tego w jakiej branży działamy. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykreować w oczach odbiorców naszych produktów i usług wizerunek profesjonalisty jakim chcielibyśmy się stać. Co trzeba wiedzieć o sesjach biznesowych? Jak znaleźć dobrego fotografa biznesowego w Warszawie?

Zdjęcie: Dorota Cedrońska. Sesja biznesowa: Krzysztof Zaleski

Dlaczego profesjonalna sesja biznesowa jest dla nas tak ważna?

Wykonanie profesjonalnej sesji biznesowej może przynieść nam szereg korzyści. Zdjęcia będące efektem sesji pomogą nam wykreować wizerunek profesjonalisty w swojej branży. Współcześnie, gdy wiele biznesów rozwija się przede wszystkim w sieci, stworzenie internetowego wizerunku pomoże nam zdobyć przewagę nad konkurencją. Warto zdawać sobie sprawę, że zdjęcia biznesowe mają wiele zastosowań. Możemy umieścić je na stronie internetowej naszej firmy, opatrzyć nimi swoje publikacje lub wywiady z nami, dodać je do swojego CV (nie jest prawdą, że pracodawcy zwracają uwagę jedynie na kompetencje potencjalnych pracowników – wizerunek jest dla nich równie ważny).

W jaki sposób najlepiej przygotować się do sesji biznesowej?

Fotograf biznesowy z Warszawy przekonuje, że przygotowania do sesji biznesowej nie są skomplikowane i nie zajmą nam wiele czasu. Wspólnie z fotografem powinniśmy zastanowić się co założymy na sesję. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że w naszej branży najlepiej sprawdzi się strój klasyczny, postawmy na jasną koszulę (nie musi być ona śnieżnobiała – sprawdzą się także szarości i pastele) i ciemniejszą marynarkę. Profesjonalny wizerunek uzyskamy wybierając marynarkę w kolorze granatowym, czarnym, grafitowym, niebieskim lub szarym.

W przypadku gdy nie możemy zdecydować się na jeden zestaw ubrań, nic straconego – możemy zabrać ze sobą dodatkowe kreacje. Jest to nawet wskazane, gdyż dzięki temu nasze zdjęcia będą bardziej różnorodne.

Pamiętajmy, że nasz strój musi być bardzo dokładnie wyprasowany. Obiektyw aparatu fotograficznego jest w stanie wychwycić zagniecenia, które są niewidoczne gołym okiem. Unikajmy ubrań przezroczystych i jaskrawych kolorów.

Niezwykle ważnym, a jednocześnie często pomijanym elementem przygotowań do sesji biznesowej jest sen. Musimy być wyspani, gdyż niedobór snu negatywnie odbije się na naszym wizerunku (zarwanej nocy nie da się ukryć nawet pod najlepszym makijażem).

Wybieramy fotografa do sesji biznesowej?

Jeżeli chcemy, żeby nasze zdjęcia biznesowe zarabiały na siebie przez długie lata, powinniśmy zlecić ich wykonanie profesjonaliście w swojej dziedzinie. W Warszawie (a także w innych dużych miastach) nie brakuje fotografów, którzy oferują nam wykonanie sesji biznesowej. Niestety duży wybór fotografów nie gwarantuje nam wysokiej jakości zdjęć. Żeby zrobić dobre zdjęcia biznesowe potrzebny jest nie tylko zmysł estetyczny, ale również wiedza i doświadczenie. Praktyka jest tak istotna, gdyż nie ma jednego uniwersalnego zdjęcia biznesowego. Sesja biznesowa może się bardzo różnić w zależności od tego w jakiej branży działa klient.

Szukać dobrego fotografa możemy na kilka sposobów. Dobrą strategią może okazać się przeglądanie sesji biznesowych przedstawicieli naszej branży i sprawdzanie kto robił im zdjęcia (jeżeli fotografie się nam podobają, możemy skontaktować się z ich autorem). Innym pomysłem jest kontaktowanie się z różnymi fotografami, a następnie przeglądanie ich portfolio. Pamiętajmy, że cena nie może być głównym kryterium wyboru fotografa biznesowego. Musimy mieć świadomość, że fotografie biznesowe mogą nam bardzo pomóc, ale również zaszkodzić, gdy ich autorem jest osoba, która nie zna się na swoim fachu.